Ake odveo Siti u osminu finala FA Kupa

Fudbal 27. jan 202322:58 0 komentara
Guliver

U Mančesteru slavio domaćin, presudio pogodak štopera u 64. minutu.

Prvi meč šesnaestine finala FA Kupa bio je i derbi ove runde, žreb je spojio Mančester siti i Arsenal. Građani su stigli do šestog uzastopnog trijumfa protiv Tobdžija u svim takmičenjima – 1:0.

Presudni momenat meča dogodio se u 64. minutu. Najpre je Alvarez dobio nešto više prostora, šutirao je snažno sa 20-tak metara, ali je pogodio stativu. U nastavku akcije, lopta se odbila do Griliša, koji je odlično uposlio Akea, a ovaj je fantastično plasirao sa osam metara, Tarner je bio nemoćan.

Zanimljivo je bilo od starta meča. Oba tima imala su dobre prilike u prvom poluvremenu. Najpre, u petom minutu Tomijasu, čiji je šut lepo ukrotio nemački golman Štefan Ortega. I drugu priliku imao je gost, u 21. minutu Trozar je šutirao po sredini gola, ali je Ortega još jednom vrlo dobro intervenisao.

Četiri minuta kasnije sa ivice šesnaesterca šutirao je Kevin De Brujne, ali je bio zamalo neprecizan. Do kraja prvog poluvremena, vredna pomena je bila i šansa Nketije, posle pasa Trozara, ali ni on nije bio precizan.

Nedugo posle već opisanog vođstva Sitija, Arsenal je mogao do izjednačenja. U 67. minutu posle greške Laporta, Nketiji je malo nedostajalo da loptu sprovede u gol, ali Tobdžije su u toj situaciji dobile samo korner.

Šesnaestina finala FA Kupa nastavlja se u subotu, kad će uz prenose na kanalima Sport kluba biti igrano čak 11 susreta. Tri meča je na programu u nedelju, a poslednji će igrati Derbi kaunti i Vest Hem u ponedeljak. Naravno, u slučaju da neki od tih mečeva bude završen nerešenim ishodom, igraće se novi, na terenima ekipa koje su u prvim mečevima bili gosti.