Aler kao Ronaldo, Tadić odmarao; Rojsov rekord u pobedi BVB

Fudbal 07. dec 202122:57 > 23:04
Borusija Dortmund, Marko Rojs
Izvor: REUTERS/Wolfgang Rattay

Nije bilo ničega nejasnog u Grupi C pred poslednje kolo grupne faze Lige šampiona, Ajaks i Sporting prošli su dalje, dok je Borusija Dortmund konačno presekla niz poraza i sezonu će nastaviti u Ligi Evrope.

Šest od šest, Tadić odmarao u novoj pobedi Ajaksa

Ajaks je dominaciju u grupi potvrdio i šestom pobedom u prvoj fazi Lige šampiona. Rezultatom 4:2 pobeđen je Sporting. Ajaks u šest utakmica najjačeg takmičenja ima gol razliku 20:4.

Novu pobedu najavio je, a ko bi drugi, Sebastijan Aler već u osmom minutu meča pogotkom sa bele tačke. Na njemu je i napravljen penal.

Sa deset postignutih golova u grupnoj fazi Lige šampiona, Aler je sada izjednačio rekord Kristijana Ronalda.

Sporting je uzvratio u 22. minutu preko Nuna Santosa, ali je pre odlaska na odmor Ajaks ponovo prešao u vođstvo. Ovoga puta strelac je bio Entoni.

Na dva gola prednosti Ajaks je otišao u 58. minutu. Treći gol i treći različit strelac za tim iz Amsterdama – ovoga puta mrežu gostiju zatresao je David Neres.

Samo četiri minuta kasnije – 4:1 i pogodak Stivena Berghojsa.

Nije Sporting odustajao i došao je i do drugog gola, asistent kod prvog gola Tabata ovoga puta se sam upisao u strelce.

BVB se seli u Ligu Evrope

Borusija Dortmund evropsku sezonu nastaviće učešćem u šesnaestini finala Lige Evrope. Posle tri vetana poraza u Ligi šampiona, Borusija je na svom terenu nadigrala Bešiktaš i slavila rezultatom 5:0.

Donil Malen načeo je mrežu Bešiktaša u 29. minutu, a sve se za goste dodatno zakomplikovalo nakon što je direktan crveni karton u 43. minutu dobio Velinton. Nesmotren je bio defanzivac Bešiktaša pa je Dortmund dobio i penal, pet minuta trajala je VAR provera, a Marko Rojs bio je siguran sa bele tačke.

Samo sedam minuta proteklo je od početka drugog poluvremena kada je Rojs nakon solo prodora postigao drugi gol na meču.

Rojs se sada na večnoj listi najboljih strelaca Borusije na trećem mestu izjednačio sa Lotarom Emerikom sa 148 golova.

Već u 68. na to se naslonio i gol Erlinga Holanda. Holand je odlično reagovao na dodavanje Šulca i glavom poslao loptu u mrežu.

Holand je tresao mrežu i u 81. minutu za konačnih 5:0. Odlično je skočio Holand u kaznenom prostoru nakon savršeno izvedenog kornera.