Arsenal pokvario Mojesov jubilej, remi Palasa i Svetaca, pobeda Vukova

Fudbal 16. dec 202100:18 0 komentara
Arsenal's Emile Smith Rowe scores their second goal Premier League - Arsenal v West Ham United
REUTERS/Tony Obrien

Fudbaleri Arsenala pobedili su ekipu Vest Hem Junajteda 2:0 u malom londonskom derbiju u okviru 17. kola Premijer lige.

Strategu Vest Hema Dejvidu Mojesu bio je to jubilarni 600. meč u Premijer ligi kao menadžeru. Pre njega samo su trojica menadžera u istoriji ovog takmičenja stigla do te grojke – Aleks Ferguson (Mančester Junajted), Arsen Venger (Asenal) i Hari Rednap (Vest hem, Portsmut, Sautempton, Totenhem). Dejvid Mojes je do te brojke došao trenirajući Everton, Mančester Junajted, Sanderlend i Vest Hem.

Međutim, neće škotski trener po lepom pamtiti duel na stadionu Emirejts. Njegov tim zasluženo je poražen u londonkom derbiju sa 2:0.

Sve najzanimljivije viđeno je u drugih 45 minuta. Tobdžije su povele u 48. minutu pogotkom mladog Brazilca Gabrijela Martinelija na dodavanje Aleksandrea Lakazeta.

U 67. minutu drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je fudbaler gostiju Vladimir Coufal, koji je skrivio penal. Međutim, Lakazet nije iskoristio jedanaesterac – nadmudrio ga je bivši golman Arsenala Lukaš Fabijanski.

Ipak, domaći tim u finišu meča stiže do drugog pogotka i zasluženog trijumfa. Strelac je bio mladi Emil Smit-Rou, koji je u drugom poluvremenu zamenio Norvežanina Edegora.

Ovom pobedom Arsenal je pretekao Vest Hem na četvrtoj poziciji. Todžije sad imaju 29 bodova, jedan više od čekićara.

SofaScore

Nešto ranije fudbaleri Kristal Palasa i Sautemptona igrali su nerešeno 2:2, dok je Vulverhempton kao gost pobedio tim Brajtona 1:0.

Kristal Palas je poveo već u drugom minutu pogotkom Vilfreda Zahe na dodavanje Odsona Edoara.

Međutim, kapiten gostiju Vord-Prouz još jednom je pokazao da je majstor za izvođenje slobodnih udaraca. Efektno je u 32. minutu matirao domaćeg golmana Džeka Batlanda.

Samo četiri minuta kasnije Sveci su preokrenuli golom 20-godišnjeg Albanca Armanda Broje.

Konačan rezultat postavio je Džordan Aju u 65. minutu – 2:2 u Južnom Londonu.

Luka Milivojević nije ulazio u igru u timu Kristal Palasa.

U Brajtonu je pobedu Vukovima doneo gol Marokanca Saisa u prvom minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu.

Rezultati Kristal Palas – Sautempton 2:2, Brajton – Vulverhempton 0:1.

Vulvsi su ovom pobedom došli do osme pozicije na tabeli sa 24 boda. Kristal Palas je na 11. mestu sa 20, koliko ima i Brajton dva stepenika niže, dok je Sautempton na poziciji 15. sa 17 bodova.