Arsenalu derbi protiv Liverpula

Fudbal 09. okt 202219:34 1 komentar
REUTERS/David Klein

Derbi desetog kola Premijer lige odigran je u Londonu gde je Arsenal dočekao i pobedio Liverpul. Ekipa Mikela Artete slavila je rezultatom 3:2 (2:1).

Tek što je sudija Majkl Oliver dao znak da utakmica počne, domaći su došli do prednosti. Martin Edegar je poslao loptu u kazneni prostor, a Gabrijel Martineli je poslao iza leđa Alisona Bekera.

Proverio je to Oliver pa su igrači Arsenala tri minuta kasnije mogli i da proslave gol.

Nije bilo provere u 15. minutu kada je izgledalo da je Gabrijel Žesus u svom kaznenom prostoru igrao rukom. Sudija je smatrao da nema razloga za proveru.

Imali su gosti nekoliko zanimljivih pokušaja, a najbliže izjednačenju su bili u 32. minutu, ali je lopta nakon šuta Mohameda Salaha otišla tik pored stative.

Liverpul ipak stiže do izjednačenja u 34. minutu. Dobro je Luis Dijaz pratio šta se dešava i poslao je loptu za Darvina Nunjeza koji je dobro reagovao i pogodio za 1:1.

Samo četiri minuta kasnije, šok za goste i povreda Luisa Dijaza. Iako je u prvom momentu izgledalo da će Dijaz moći da nastavi ipak je povreda bila jača od njega i zbog toga je Jirgen Klop bio prinuđen na izmenu. U igru je u 40. minutu ušao Roberto Firmino.

Arsenal je nanizao nekoliko napada u nadoknadi vremana i na kraju došao do novog vođstva. Igrao se šesti minut nadoknade u prvom delu mača kada je Bakajo Saka lagano u mrežu sproveo loptu koju je dobio od Martinelija.

Za promašaj Edegora u 50. minutu kazna je stigla domaće tri minuta kasnije. Sjajan gol postigao je Firmino za novo izjednačenje. Odlično ga je proigrao Diogo Žota.

Reuters/Peter Cziborra

Arsenal u 76. minutu stiže do novog vođstva. Saka je bio precizan, ovoga puta sa bele tačke. Penalu je prethodio faul Tijaga Alkantare.

Liverpul je imao za nijansu veći posed lopte, ali je Arsenal imao veći broj pokušaja, veći broj udaraca u okvir gola, i veći broj opasnih napada (iako manji broj napada ukupno). Alison je upisao četiri odbrane, Ramzdejl jednu.

Ekipa Mikela Artete tako nastavlja svoju sjajnu sezonu. Arsenal iz devet odigranih utakmica ima 24 boda na prvom mestu na tabeli. Liverpul takođe nastavlja u ritmu koji ima od početka sezone – toplo-hladno igraju igrači Jirgena Klopa i sada su sa deset bodova iz osam utakmica na desetom mestu na tabeli.