Aston Vila bolja od Lidsa: Martines branio, Bejli davao i pakovao golove

Fudbal 14. jan 202300:12 0 komentara
- Leon Bejli Aston Vila Leon Bailey of Aston Villa celebrates after scoring the team's first goal during the Premier League match between Aston Villa and Leeds United at Villa Park on January 13, 2023 in Birmingham, England. Aston Villa v Leeds United - Premier League
(Photo by Clive Mason/Getty Images) - Leon Bejli

Fudbaleri Aston Vile pobedi su kao domaćini u Birmingemu ekipu Lidsa u prvoj utakmici 20. kola Premijer lige.

Fudbal

Meč na Vila Parku završen je rezultatom 2:1.

Domaći tim poveo je već u trećem minutu pogotkom Leona Bejlija iz sjajno izvedenog kontranapada. Veteran Ešli Jang je iz svog šesnaesterca dugom loptom pronašao Francuza Bubakara Kamaru, on je sjajno proigrao fudbalera sa Jamajke, koji efektno šalje loptu iza leđa golmana Lidsa – 1:0.

Bio je to Bejlijev četvrti pogodak u sezoni i prvi i jedini šut Aston Vile u prvom poluvremenu. S druge strane, gosti iz Jorkšira su napadali i pokušavali da dođu bar do izjednačenja. Tom cilju bili su najbliži u samom finišu prvog dela igre, ali je u nekoliko situacija sjajno intervenisao Argentinac Emilijano Martines, najbolji golman nedavno završenog Svetskog prvenstva u Kataru.

U posledjnim trenucima prvog poluvremena Lids je uspeo da postigne gol preko najboljeg igrača Španca Rodriga, ali je nakon VAR provere pogodak poništen zbog ofsajd pozicije.

VAR je konsultovan i u 64. minutu, ali je ovog puta situacija bila čista i u korist Aston Vile. Ponovo je u akciji bio Bejli, nakon njegovog šuta golman Melije je obio loptu, ali samo do Argentinca Emilijana Buendije koji je glavom poslao u mrežu – 2:0 za domaći tim!

Aston Vila - Emilijano Buendija Emi Buendia of Aston Villa celebrates after scoring the team's second goal during the Premier League match between Aston Villa and Leeds United at Villa Park on January 13, 2023 in Birmingham, England. Aston Villa v Leeds United - Premier League
(Photo by Gareth Copley/Getty Images) – Emilijano Buendija

Gosti iz Lidsa se nisu predavali, nastavili su sa svojom igrom i nagrađeni su u 83. minutu, nakon akcije omalenog 19-godišnjeg Italijana Vilfreda Gnonta strelac je bio Patrik Bamford. reagovao je munjevito, čak ni Emi Martines nije mogao ništa – 2:1.

Ispostavilio se da je to bio i konačan rezultat meča. Velika pobeda za ekipu Unaija Emerija.

U timu Aston Vile zapažen debi imao je Španac Aleks Moreno. Dojučerašnji fudbaler Betisa iz Sevilje ušao je u 10. minutu umesto povređenog Francuza Luke Dinja.

Tim iz Birmingema je 11. na tabeli sa 25 bodova, koliko ima i Čelsi na desetom mestu. Lids je na 14. poziciji sa 17 bodova.

U narednom kolu Aston Vila 21. januara gostuje Sautemptonu, dok Lids najpre 18. januara igra protiv drugoligaša Kardifa u FA kupu, a onda četiri dana kasnije u Premijer ligi dočekuje ekipu Brentforda.

Aston Vila - Tajron Mings i Aleks Moreno Tyrone Mings of Aston Villa speaks with Alex Moreno of Aston Villa during the Premier League match between Aston Villa and Leeds United at Villa Park on January 13, 2023 in Birmingham, England. Aston Villa v Leeds United - Premier League