Atletiko i Benfika u četvrtfinalu Lige šampiona

Fudbal 15. mar 202223:01 0 komentara
Atletiko Madrid
REUTERS/Phil Noble

Poznato je još dvoje četvrtfinalista Lige šampiona. Među osam najboljih plasirali su se Atletiko Madrid i Benfika, koji su zabeležili minimalne pobede u gostima protiv Mančester Junajteda i Ajaksa.

Izmiče se sezona na svim frontovima Ralfu Rangniku i Crvenim đavolima. Sada Junajteda nema više ni u Ligi šampiona i samo plasman u prva četiri u Premijer ligi može koliko, toliko da se smatra pozitivnim rezultatu.

Četa Dijega Simeonea odigrala je ono po čemu je poznata tokom čitave decenije. Strpljivo su čekali priliku, dočekali su je u 41. minutu kada je Renan Lodi zatresao mrežu. A onda su umešno čuvali vođstvo i sačuvali ga. Pokazalo se još jednom da Jorgandžijama prija Engleska, pošto su pre tri godine, takođe u gostima, takođe u ovoj fazi, izbacili Liverpul.

Još manje se očekivalo da i druga ekipa sa iberijskog poluostrva izbori plasman među osam najboljih. Benfika nije bila favorit pre dvomeča protiv Ajaksa. Još manje posle 2:2 u Lisabonu. Ali Orlovi su uz malo sreće i više sopstvenog strpljenja, uspeli da naprave podvig i pobede Ajaks u Amsterdamu. Pobedonosni gol postigao je Nunjes u 78. minutu i doneo Benfiki prvi plasman u četvrtfinale elitnog takmičenja posle ravno 10 godina.