Bajern lagodno slavio u Bremenu, Volfzburg nemilosrdan

Fudbal 13. mar 202117:47 0 komentara
REUTERS/Ibraheem Al Omari

U subotu od 15 časova i 30 minuta na programu su bila četiri meča nemačke Bundeslige – evropski šampion Bajern bio je siguran protiv Verdera u Bremenu, a Volfzburg je ponizio feneraša Šalke. Majnc je minimalnim rezultatom pobedio Frajburg, dok je Union Berlin u prestonici slavio protiv Kelna.

Bajern je u Bremenu slavio protiv Verdera 3:1 (2:0), pa je sada na čelu tabele sa pet bodova više od prvog pratioca RB Lajpciga, koji ima i meč manje.

Gorecka je gostima u 22. minutu doneo prednost posle asistencije Tomasa Milera, a čuveni „raumdojter“ je i 13 minuta kasnije bio asistent. Ovoga puta strelac je bio Serž Gnabri. U 67. minutu poveo je Bajern sa 3:0, a odbitak je u gol, svoj 32. u sezoni, pretvorio poljski as Robert Levandovski. Njegovi prvi pratioci na listi strelaca u šampionatu su Erling Holand i Andre Silva sa po 19 pogodaka.

Jedini gol za domaće, za koje je srpski defanzivac Miloš Veljković ušao u igru u 76. minutu, postigao je Fulkrug u 86. minutu.

U narednom kolu Bavarci Hansija Flika dočekuju Štutgart. Verder je 12. sa 30 bodova i u sledećoj rundi će na domaćem terenu igrati protiv Volfzburga.

Upravo je Volfzburg zabeležio najubedljiviju pobedu dana do sada – sa 5:0 (1:0) je na domaćem terenu slavio protiv poslednjeplasiranog Šalkea. Strelci za domaće bili su Mustafi (autogol), Veghorst, Baku, Brekalo i Filip.

Vukovi su treći na tabeli sa 48 bodova, dok je Šalke miljama daleko od sigurne zone – ubedljvo su poslednji sa 10 bodova, 11 manje od Herte, koja je prva „iznad crte“.

Majnc je slavio na „Opel areni“ sa 1:0 protiv Frajburga, a strelac jedinog gola bio je Kvaison u 84. minutu.

Union Berlin je kod kuće posle preokreta sa 2:1 (0:1) bio bolji od Kelna. Jarčevi su poveli preko Dude u 45+2. minutu iz penala, a ekipa iz prestonice došla je do tri boda pogocima Kruzea u 48. minutu, takođe iz jedanaesterca, i Trimela u 67.

U poslednjem meču dana od 18 časova i 30 minuta Bortusija Dortmund dočekuje berlinsku Hertu.