Bajern pobedio Dortmund i osvojio desetu uzastopnu titulu

Fudbal 23. apr 202220:25 1 komentar
Bajern
REUTERS/Andreas Gebert

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedom u velikom derbiju protiv Borusije Dortmund 3:1 tri kola pre kraja prvenstva obezbedili su šampionsku titulu.

Bavarci su u 31. kolu na prepunoj „Alijanc areni“ upisali peti uzastopni trijumf u Bundesligi i najvećem rivalu pobegli na nedostižnih 12 bodova prednosti.

Ekipa Julijana Nagelsmana je deseti put uzastopno šampion Nemačke i prvi su tim u „ligama petice“ kome je to pošlo za rukom. Bajern je rekorder sa 32 titule u prvenstvu Nemačke, a daleko iza su Borusija Dortmund i Borusija Menhengladbah sa po pet trofeja, dok Verder ima četiri.

Domaći su sjajno odigrali prvo poluvreme i već posle nešto više od pola časa igre imali su dva gola prednosti. Mrežu „Milionera“ načeo je Serž Gnabri u 15. minutu sjajnim udarcem sa 16 metara, a u strelce se ponovo upisao i nekadašnji napadač Dortmunda Robert Levandovski.

Igrao se 34. minut kada je Tomas Miler posle smušene reakcije defanzivaca gostiju asistirao Poljaku, a ovaj rutinski upisao 33. gol ove sezone. Neverovatan je podatak i da je Levandovski u 26 mečeva protiv „Milionera“ čak 27 puta bio strelac.

Gosti su u nastavku utakmice bili znatno opasniji, a Emre Džan je u 52. minutu iz jedanaesterca prepolovio vođstvo Bavaraca. Imao je Dortmund nekoliko prilika da izjednači, pre svega preko Erlinga Holanda, ali promene rezultata nije bilo.

Konačnih 3:1 postavio je Džamal Musiala u 83. minutu petim golom u sezoni.

Bajern u sledećem kolu gostuje Majncu, a Dortmund dočekuje Bohum.