Barselona pobedom ispratila Pikea u penziju

Fudbal 05. nov 202222:58 2 komentara
Đerar Pike, Barselona
Alex Caparros/Getty Images

Fudbaleri Barselone u 13. kolu prvenstva Španije pobedili su Almeriju 2:0, a duel na "Kamp Nou" imao je i emotivni naboj jer je legendarni Đerar Pike odigrao poslednji meč u profesionalnoj karijeri.

Bivši reprezentativac Španije je zamenjen u 84. minutu i uz ovacije sa tribina otišao je u penziju posle 14 godina provedenih u dresu giganta iz Katalonije.

Barselona je pitanje pobednika rešila u drugom poluvremenu iako je mogla da povede još u 7. minutu, ali Robert Levandovski nije realizovao jedanaesterac.

Domaći su poveli u 48. minutu posle solo akcije Usmana Dembelea. Francuz je šutirao precizno levom nogom u dalji ugao Fernanda Martineza za četvrti pogodak u sezoni.

Konačar rezultat postavio je Frenki de Jong u 62. minutu, kada je iz neposredne blizine, posle odbrane Martineza, loptu zakucao u mrežu. Holanđaninu je to bio drugi gol u Primeri ove sezone.

Barselona će prenočiti na prvom mestu sa dva boda više od Real Madrida, koji u nedelju gostuje Rajo Valjekanu, dok je Almerija 15. sa 13 bodova.

Ćavijeva ekipa u sledećem kolu gostuje odličnoj OSasuni, a Almerija dočekuge Hetafe.