Barselonin minimalac u Viljarealu za velika tri boda

Fudbal 12. feb 202323:03 0 komentara
Guliver

Barselona ostvarila minimalni, ali izuzetno važan trijumf u "Kraljevskom selu" Viljarealu - 1:0.

Veliki timovi pobeđuju i kad ne igraju najbolje. I upravo na taj način osvajaju titule, trijumfima u „malim“ utakmicama. Doduše, daleko do toga da je gostovanje Viljarealu lako, a da je tim koji je ne tako davno bio i u polufinalu Lige šampiona mali tim. Ali, ovo su dueli koje pretendenti na titulu moraju da rešavaju u svoju korist.

Katalonci su poveli „na vreme“, u ranoj fazi meča, još u 18. minutu najbolji strelac La Lige Robert Levandovski našao se u ulozi asistenta, egzekutor je bio 20-godišnji Pedri.

Igralo se potom prilično oprezno na obe strane, a Viljareal je najbolju priliku za izjednačenje propustio u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Tada je Morales šutirao, a lopta je prohujala pored stative gola Ter Štegena. Mogla je Barselona da duplira prednost u 63. minutu, ali je i Rafinja u toj situaciji bio zamalo neprecizan.