Bosanci definitivno bez SP, Pjanić izviždan

Fudbal 13. nov 202117:04 0 komentara
REUTERS/Dado Ruvic

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je sve šanse da se domogne baraža za plasman na Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

Zmajevi su u semom kolu grupe D, na prepunom „Bilinom polju“ u Zenici, izgubili od direktnog rivala za drugo mesto, selekcije Finske rezultatom 3:1 iako su više od poluvremena imali fudbalera više.

Bosancima, kao i Fincima, u poslednja dva kola bila su neophodna četiri boda kako bi se domogli druge pozicije, međutim, osim solidnog starta izabranici Ivajla peteva ništa više nisu uradili.

Domaći su u 11. minutu imali prvu šansu, ali Miralem Pjanić nije dobro šutirao posle lepe akcije po levoj strani i asistencije Seada Kolašinca. Ubrzo je zapterio i Smail Prevljak…

Prvu veliku priliku za goste nije realizovao Temu Puki u 22. minutu. Veliku grešku napravio je Siniša Seničanin, ali je napadaču Noriča zasmetao golman Ibrahim Šehić, a potom je defanzivac Partizana otklonio opasnost.

Sudija Majkl Oliver je u 23. minutu pokazao na belu tačku nakon što je lopta posle snažnog udarca u ruku pogodila Pjanića. Puki je preuzeo odgovornost, ali je Šehić odbranio njegov udarac. Snažni fudbaler je šutirao u levi ugao, međutim, čuvar mreže BiH je sjajno intervenisao.

Ipak, Finci su povelu u 29. minutu pogotkom Markusa Forsa na asistenciju Pukija, a velike zasluge imaju i defanzivni BiH koji su loše reagovali.

Gosti su u 37. minutu ostali sa desetoricom – crveni karton dobio je Juka Raitala posle starta s leđa nad Kolašincem, koji nije mogao da nastavi utakmicu zbog povrede zgloba.

Puki je u 47. imao veliku šansu posle još jedne loše reakcije defanzivne linije domaćeg tima, ali je sa 14 metara šutirao pored desne stative. Pokušao je Rade Krunić u 49. minutu, ali je šutirao direktno u Hradeckog.

U 51. minutu novi hladan tuš za navijače u Zenici. Eldar Čivić je nonšalantno reagovao, Finci su osvojili loptu, a Robin Lod je zakucao u mrežu Zmajeva posle asistencije Lea Vaisanena.

Napadala je domaće selekcija, bilo je nekoliko opasnih situacija pred golom Finaca, ali ne i promene rezultata…

U 66. minutu prilikom izlaska sa terena izviždan je Miralem Pjanić, bilo je i aplauza, ali oni su bili u manjini.

Samo tri minuta kasnije BiH je prepolovila prednost, a u centru pažnje su bili rezervisti – Amer Gojak je centrirao, a Luka Menalo na prvoj stativi zakucao loptu u gol.

U 73. minutu još jedna neverovatna greška domaćeg tima – Finci su izveli slobodan udarac, a Danijel O’Šonesi neometan, sa svega nekoliko metara, prosledio loptu iza Šehića za konačnih 1:3.

Selekcija BiH u poslednjem kolu (16.11) dočekuje Ukrajinu, dok Finci pred svojim navijačima igraju sa Francuskom.