Bruka Partizana u Humskoj

Starsport/Srđan Stevanović

Fudbaleri Partizana u 21. kolu šampionata Srbije poraženi su na stadionu u Humskoj od ekipe Mladost GAT rezultatom 4:0.

Crno-beli sada imaju čak 11 bodova manje od vodeće Crvene zvezde, koja je danas u gostima ubedljivo savladala Voždovac 6:0.

Novosađani su zabeležili drugi uzastopni trijumf, ali su i dalje pretposlednji poziciji sa 16 bodova.

Raspucani gosti očitali su lekciju iz racionalnog fudbala crno-belima.

Golovima Amerikanca Gala, u četvrtom, Brazilca Dal Bela u 11, kapitena Novice Maksimovića u 54. iz jedanaesterca i Nemanje Milića u 58. minutu krunisali su apsolutnu dominaciju i zasluženo pokorili Humsku.

Dominirao je debitant od prvog minuta. Držao loptu u nogama, stvarao šanse, imao i obilatu pomoć u neverovatnim greškama poslednje linije Partizana. Kod prva dva gola loše je reagovao Svetozar Marković, uoči dva preostala Fejsa i čitava poslednja linija crno-belih. Ne pamti se slična lekcija na stadionu u Humskoj.

Pokušavao je Partizan, između golova da organizuje igru i barem ozbiljnije zapreti skoro nezaposlenom Aleksi Milojeviću. Tek u finišu, posle solo prodora Sameda Baždara i stative Kvinsija Meniga, crno-beli tim uspeo je da podseti na izdanja iz jesenjeg dela sezone. Nedovoljno, čak i za počasni gol…

Partizan zaostaje za liderom, Crvenom zvezdom, 11 bodova.

Mladost GAT je pretposlednja, sa 16 poena.

O dešavanjima iz Humske i prozivkama na račun uprave pročitajte u našem blogu uživo.