Bugari ne leže Srbima: Porazi Zvezde i Čukaričkog

Fudbal 25. jan 202317:27 2 komentara
Mirko Ivanić
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Pripreme u Turskoj privode se kraju a na teren su bili Crvena zvezda i Čukarički. Oba superligaša igrala su protiv bugarskih timova. I doživeli poraze, Zvezda od Ludogoreca, a Čukarički od CSKA iz Sofije.

Zvezda je poražena od Ludogoreca 3:2, mada rezultat ne pokazuje pravo stanje stvari na terenu. Bugarski šampion bio je superiorniji i već posle 36 minuta vodio 3:0. Sa druge strane Zvezda je golove postigla tek u finišu.

Ludogorec je poveo 3:0 golovima Igora Tijaga u devetom i 36. minutu, dok se između ta dva gola Tekpeti upisao u strelce u 34. minutu. Zvezda je tek u 75. minutu dala gol preko Mirka Ivanića, a najnovije pojačanje Vigo upisao se u strelce u 90. minutu.

Do kraja priprema Zvezda bi trebalo da odigra još samo jedan meč, u petak protiv Austrije Luštenau. Čukarički je poražen od CSKA 1948.

Tim iz Sofije pobedio je posle preokreta 2:1. Poveo je Čukarički golom Ovusua u 41. minutu. Ipak, preokret i pobedu Bugarima doneli su Čočev u 48. i Karageren u 86. minutu.