Čelsi „okrenuo“ Dinamo, Žiru dominirao protiv Salcburga

Fudbal 02. nov 202223:00 0 komentara
Čelsi Dinamo
REUTERS/Toby Melville

Iz Grupe E kao prvoplasirani u osminu finala Lige šampiona prošao je Milan. Sa drugog mesta dalje ide Milan, dok će Salcburg takmičenje nastaviti u Ligi Evrope. Porazom u Londonu, Dinamo završava ovogodišnju evropsku priču.

Čelsi – Dinamo 2:1

Poveo je Dinamo nakon samo sedam minuta igre na Stamford bridžu. Ostao je Bruno Petković bez čuvara i iskoristio to da glavom pošalje loptu u mrežu.

Čelsi je do odlaska na odmor došao do dva gola i preokreta.

Igrao se 18. minut kada je Pjer-Emerik Obamejang poslao loptu u kazneni prostor, a pre odbrane Modrih do nje je stigao Rahim Sterling koji pogađa za izjednačenje.

Pritiskao je Čelsi, i nakon dva odbijena napada u manje od minut na kraju ipak matirao goste nakon pola sata igre za 2:1. Denis Zakarija je natrčao na loptu i poslao je po sredini gola iza Livakovićevih leđa.

Olivije Žiru
Daniele Mascolo

Milan – Salcburg 4:0

U isto vreme, Milan je odlično koristio sve svoje prednosti u duelu sa Salcburgom. Već nakon 14 minuta Olivije Žiru je postigao lep gol za vođstvo Milana i 1:0, rezultat koji je bio na snazi i na poluvremenu.

Tek što je utakmica nastavljena, Rade Krunić trese mrežu za 2:0, a već u 57. minutu domaći Leao šalje odličnu loptu sa leve strane na metar od gola nakon dugog poigravanja sa rivalom, a Žiru je šalje u mrežu za 3:0.

Sa 36 godina i 33 dana, Žiru je najastriji igrač koji je na jednom meču Lige šampiona učestvovao u tri gola – dao je dva gola i upisao jednu asistenciju.

Žiru je do kraja upisao još jednu asistenciju – kada je za konačnih 4:0 pogodio Žunior Mesijas.

Čelsi je osvojio 13 bodova iz četiri pobede i po jednog remija i poraza. Milan ima tri boda manje i učinak od tri pobede, remija i dva poraza, Salcburg je uz jednu pobedu, tri ramija i dva poraza sakupio šest, a Dinamo je imao pobedu, remi i četiri poraza, odnosno četiri boda.