Crna Gora ostala u igri, sigurna Holandija, remi u Turskoj

Fudbal 08. okt 202122:48 0 komentara
FSCG

Fudbaleri Crne Gore ostali su u igri za plasman na Svetsko prvenstvo jer su u sedmom kolu opravdali ulogu favorita protiv Gibraltara u gostima – 3:0. Izabranike Miodraga Radulovića 11. oktobra očekuje duel sa Norveškom u Oslu.

Selektor Miodrag Radulović je na teren, kao što se i očekivalo izveo ofanzivnu formaciju, ali je Stevana Jovetića ostavio na klupi, sa nadom da će ostali momci uspeti da probiju defanzivni bedem Gibraltara, a da će Jovetić biti svež i spreman za duel protiv Norveške.

Na radost ljubitelja fudbala u Crnoj Gori, odbrana domaćina je kapitulirala već posle sedam minuta igre. Mrežu Gibraltara je posle sjajne solo partiture zatresao Adam Marušić. Gol je potvrdio i VAR sistem.

Do kraja prvog poluvremena, fudbaleri Crne Gore su kontrolisali dešavanja na terenu, ali su sada strpljivo čekali na priliku da dupliraju prednost i reše pitanje pobednika.

Prilika je stigla i iskorišćena je u 44. minutu. Golman Gibraltara Goldvin je grubo faulirao Stefana Mugošu koji je zbog povrede morao da napusti igru, a miran sa bele tačke je bio Fatos Bećiraj – 2:0.

U nastavku meča, Crna Gora je zatvorila sve prilaze svom golu, mirno i bez mnogo potrošnje je privela meč kraju. U 68. minutu, Fatos Bećiraj je posle odlične asistencije Seada Hakšabanovića pogodio za 3:0.

U ostalim mečevima grupe Holandija je kao gost pobedila Letoniju sa 1:0, dok je meč između Turske i Norveške završen bez pobednika 1:1. Vredne bodove Holandiji doneo je Devi Klasen. Turska je vodila protiv Norveške, strelac je bio Kerem Akturtoglu, a izjednačenje je doneo Kristijan Torstved.

U narednom kolu, koje je na programu 11. oktobra, snage će odmeriti Norveška i Crna Gora, Holandija i Gibraltar, odnosno Letonija i Turska.

Tabela: Holandija 16, Norveška 14, Turska 12, Crna Gora 11, Letonija pet, Gibraltar je bez bodova.