Crvena zvezda slomila Lučance za “jesenju titulu”

Fudbal 06. nov 202217:30 8 komentara
Starsport

Crvena zvezda rutinski savladala lučansku Mladost pred samo 2.500 gledalaca na stadionu “Rajko Mitić” - 2:0.

Crvena zvezda je upisala očekivani trijumf protiv lučanske Mladosti i na najbolji mogući način se sa evropskog prebacila na domaći kolosek. Na žalost crveno-belih, ta evropska priča se prerano završila, šampion Srbije nije prezimio u međunarodnim takmičenjima, ali je kao melem za njihove navijače stigla potvrda “jesenje titule”.

Nije šef struke Crvene zvezde mnogo kombinovao, Mladosti je suprotstavio gotovo najjači sastav. Malo je nedostajalo da Beograđani povedu odmah na startu meča, posle šuta Azarovija loptu je u mrežu sa dva metra ubacio Bukari, ali je bio u evidentnom ofsajdu.

Ipak, već u 13. minutu Crvena zvezda je povela, Kangva je odlično uposlio Pešića, ovaj je odlično poslao loptu na drugu stranu ka Kataiju, a vezista domaćih je lako ubacio u mrežu Lučanaca – 1:0. Imala je Milojevićeva ekipa još nekoliko dobrih šansi, ali imali su ih i gosti, koji su vrlo lako mogli da izjednače.

Lučanci su mogli do gola, ali ih je u tome najpre sprečio Milunović, koji je u jednoj akciji dva puta sjajno izblokirao gostujuće igrače, najpre Bojovića, potom i Mirića. Odličnu šansu imao je i najbokji strelac Mladosti Bojović, ali je iz izgledne pozicije šutirao preko Borjanovog gola.

Jedan od prelomnih momenata utakmice viđen je u 51. minutu, kad su Lučanci ostali sa desetoricom na terenu, posle grubljeg starta Miloševića na Kangi, za sudiju Momčila Markovića nije bilo dileme, odmah je isključio kapitena gostiju.

Nedugo potom, poništio je Marković pogodak Pešića, procenio je arbitar da je Zvezdin špic u toj situaciji načinio prekršaj u napadu. Mnogo je lakše bilo domaćima posle 78. minuta, kad je na ovom meču rezervista Mirko Ivanić duplirao prednost, ispostavilo se i postavio konačan rezultat – 2:0.

Do kraja susreta, imao je bivši prvotimac Crvene zvezde Marko Mirić fantastičnu priliku, izašao je “oči u oči” sa Borjanom, šutirao je sa 17 metara, ali zamalo pored njegovog gola.