Čukarički na tri boda od Zvezde

Fudbal 31. jul 202223:01 2 komentara
FK Čukarički

Čukarički je došao do pete vezane pobede, treće u Super ligi Srbije, Brđani su bili bolji na gostovanju u Novom Sadu od nojavlije Mladosti GAT – 0:2.

Oba pogotka postigao je Muhamed Badamosi, prvi posle sjajne solo akcije u 43. minutu, drugi u 73. kad je najpre promašio jedanaesterac, ali je potom pokupio odbitak golmana Milojevića i smesto ga u mrežu.

Prva prilika na meču bila je fantastična, u osmom minutu Ivanović je po levom boku umakao odbrani Mladosti, potom je odlično uposlio Badamosija, koji je sa šest metara loše zahvatio loptu i zamalo prebacio gol domaćina.

Deset minuta kasnije ponovo je Ivanović kreirao šansu, uputio je povratni pas ka Lukiću, koji je šutirao sa 18 metara, ali preslabo za golmana Milojevića. Mnogo bolji bio je pokušaj Ovusua, koji je snažno šutirao sa sličnog mesta, Milojević je kratko odbio loptu, na koju je natrčao Badamosi, ali je reprezentativac Gambije ponovo bio neprecizan.

Prvi ozbiljniji pokušaj domaći su imali u 29. minutu, Mirosavljev je iznenada umakao odbrani Brđana, ušao je u šesnaesterac i šutirao iskosa sa desne strane sa 12 metara, bio je neprecizan. Kad se činilo da je ritam koji je Čukarički konstantno diktirao malo opao, u finišu prvog poluvremena na scenu je stupio Badamosi.

Primio je Gambijac loptu na 35 metara od gola, okrenuo se ka golu, stuštio se na šesnaestercu, prošao dvojicu čuvara i potom sa 13 metara rutinski savladao Milojevića za više nego zasluženo vođstvo belo-crnih – 0:1.

Bili su domaći nešto agilniji na startu drugog poluvremena, a u 52. minutu su posle pregledanog VAR snimka dobili jedanaesterac. Šutirao je Dimitrov, ali je Mićović maestralno intervenisao, i ispravio grešku Kovačevića, koji je skrivio penal.

* TSC sa dva igrača više do ubedljive pobede u Nišu

U 68. minutu posle lošije intervencije odbrane belo-crnih lopta je došla do Radulovića, koji je snažno šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je bio zamalo neprecizan. Ostavljali su domaći mnogo više prostora Čukaričkom, koji je to znao da iskoristi u 73. minutu.

Adžić je odlično izveo korner, Popović je u svom šesnaestercu oborio faulirao Vujadnovića, a sudija Mitić je pokazao na belu tačku. Badamosi je uhvatio dug zalet, snažno je šutirao, Milojević je odbranio, ali je Gambijac natrčao na loptu i sa pet metara lako je ubacio u mrežu iz drugog pokušaja – 0:2.

Kolubara je u Lazarevcu u izuzetno neizvesnom meč savladala Mladost iz Lučana 3:2, a gol odluke postigla je sa igračem manje.

Domaći su pogocima Miloša Filipovića u 2. i Nemanje Milojevića u 35. minutu došli do sigurne prednosti, ali je David Dunđerski pred odlazak na odmor smanjio na 2:1 i najavio zanimljv nastavak meča.

Kolubara je u 72. minutu ostala sa fudbalerom manje na terenu, a sami tri minuta kasnije Nikola Jojić je poravnao rezultat.

Tim trenera Dejana Đurđevića, ipak, nije odustajao i u 82. minutu Milojević je drugim pogotkom na utakmici svom timu doneo prvu pobedu u sezoni.

Kolubara ima četiri boda i meč manjem dok je Mladost ostala samo na osvojenom bodu.