Devet golova na Gudisonu! Everton izbacio Totenhem

Fudbal 11. feb 202100:03 0 komentara
Everton, Rišarlison
Clive Brunskill/Getty Images

Fudbaleri Evertona eliminisali su Totenhem iz FA kupa nakon što su posle produžetka na Gudisonu savladali ekipu iz Londona rezultatom 5:4.

Pevci su poveli već u 3. minutu pogotkom Davinsona Sančeza, a gol glavom posle centaršuta Sona bila je najava spektakularnog duela na Gudisonu.

Totenhem je bio nešto bolji u prvih pola časa, međutim, ekipa Karla Ančelotija preokrenula je rezultat za svega sedam minuta. Za sedam minuta Karamele su postigle čak tri pogotka.

Dominik Kalvert-Luin je izjednačio u 36. minutu posle prve od tri asistencije Gilfija Sigurdsona, Rišarlison je dva minuta kasnije po drugi put savladao Iga Lorisa, da bi Sigurdson u 43. iz penala doneo 3:1 svom timu.

I to nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu jer je Erik Lamela u trećem minutu nadoknade iskoristio neshvatljivu grešku Jerija Mine i plasiranim udarcem matirao Robina Olsena.

Defanzivac Totenhema Sančez je u 57. minutu ponovo bio na pravom mestu u pravo vreme i drugim pogotkom izjednačio rezultat na 3:3.

Posle desetak minuta „primirja“ ponovo je na scenu stupio Rišarlison, koji je posle izlaska Kalvert-Luina zbog povrede, bio najistureniji igrač Evertona. Brazilac je u 68. minutu iskorstio sjajnododavanje Sigurdsona i udarcem levom nogom iskosa sa leve strane poslao loptu iza Lorisa.

Totenhem je u 83. minutu preko rezerviste Harija Kejna, a posle još jednom odličnog centaršuta Sona, izjednačio na 4:4 i meč uveo u produžetak.

U dodatnih pola časa predusio je gol Bernarda u 97. minutu. Raspoloženi Sigurdson je ‘spojio’ Brazilca sa golom, a Bernard je preciznim udarcem uspeo po peti put da zatrese mrežu Lorisa.

Ranije su plasman u četvrtfinale obezbedili Lester, Mančester Siti, Šefild Junajted, Bornmut i Mančester Junajted.

U četvrtak se sastaju Vulvs – Sautempton i Barnsli – Čelsi, a sve mečeve FA kupa gledajte na kanalima Sport Kluba.