Dok su Fulam i Mitrović napadali, Totenhem i Kejn pobedili u derbiju Londona

Fulam Aleksandar Mitrovic of Fulham reacts after a missed chance during the Premier League match between Fulham FC and Tottenham Hotspur at Craven Cottage on January 23, 2023 in London, England. Fulham FC v Tottenham Hotspur - Premier League
Izvor: (Photo by Clive Rose/Getty Images) - Aleksandar Mitrović

Fudbaleri Totenhema pobedili su kao gosti u gradskom derbiju ekipu Fulama u poslednjoj utakmici 21. kola Premijer lige.

Fudbal

Utakmica na Krejven Kotidžu u Londonu završena je rezultatom 0:1.

Zanimljivo je da je početak meča bio odložen za 15 minuta zbog saobraćajnog kolapsa u prestonici Engleske, do koga je došlo zbog kvara u londonskom metrou. Hiljade navijača bili su prinuđeni da traže alternativne načine da dođu do stadiona Fulama.

Domaći fudbaleri bili su u sjajnoj seriji od pet uzastopnih pobeda u Premijer ligi sve do prethodnog vikenda kada su nesrećno poraženi u Njukaslu golom u 89. minutu (prethodno je Mitroviću poništen gol iz penala).

Dobro su počeli i u ovom meču, napadali su i gradili akcije oko gola Totenhema. Prvu pravu priliku imali su u 22. minutu. Bivši fudbaler Mančester Junajteda Brazilac Andreas Pereira dobro je centrirao sa desne strane, Harison Rid je uputio udarac glavom, ali je lopta išla pravo u ruke golmana Uga Lorisa.

Pretio je i prvi strelac tima srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović, ali u periodu bolje igre domaćeg tima gol su postigli – gosti. I to zna se ko: Hari Kejn. Njegov 199. premijerligaški pogodak na jubilarnoj 300. utakmici u dresu londonskih Petlova.

Hari Kejn postiže vodeći gol za Totenhema. Harry Kane of Tottenham Hotspur scores the team's first goal during the Premier League match between Fulham FC and Tottenham Hotspur at Craven Cottage on January 23, 2023 in London, England. Fulham FC v Tottenham Hotspur - Premier League
(Photo by Mike Hewitt/Getty Images) – Hari Kejn postiže vodeći gol za Totenhema.

Ujedno bio je to njegov 266. pogodak za Totenhem u svim takmičenjima čime se izjednačio sa klupskom legendom Džimijem Grivsom.

Bilo je to u prvom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena: Hari Kejn je na ivici šesnaesterca primilio loptu od Sona, okrenuo se, oslobodio Amerikanca Tima Rima i pogodio nebranjeni deo mreže – 0:1.

I u drugom poluvremenu je Fulam imao više od igre, Mitrović je ponovo pretio, ali domaći tim nije uspeo da nađe put do mreže golmana Lorisa.

Fulam Totenhem Erik Dajer i Aleksandar Mitrović Eric Dier of Tottenham Hotspur is challenged by Aleksandar Mitrovic of Fulham during the Premier League match between Fulham FC and Tottenham Hotspur at Craven Cottage on January 23, 2023 in London, England. Fulham FC v Tottenham Hotspur - Premier League
(Photo by Clive Rose/Getty Images) – Erik Dajer i Aleksandar Mitrović

Nakon ove pobede, 11. u sezoni, Konteov tim se učvrstio na petom mestu sa tri boda manje od Mančester Junajteda i Njukasla na pozicijama tri i četiri, koje vode u Ligu šampiona naredne sezone.

Fulam je ostao sedmi sa 31 bodom, koliko ima i Brajton na šestom mestu.

U narednom kolu i jedne i druge čekaju novi veliki izazovi. Fulam igra novi gradski derbi, ovog puta protiv Čelsija na Stamford Bridžu, dok Totenhem dočekuje šampiona Mančester Sitija nakon što je pre nedelju dana poražen od Gvardiolinog tima na Etihadu kada je na poluvremenu vodio sa 2:0, a na kraju izgubio sa 4:2.