Edinson Kavani suspendovan na tri utakmice

Fudbal 31. dec 202017:33 0 komentara
Pool via REUTERS/Mike Hewitt

Fudbalska asocijacija Engleske (FA) suspendovala je napadača Mančester Junajteda Edinsona Kavanija na tri utakmice, a urugvajski reprezentativac će morati i da plati 100.000 funti zbog rasističkih komentara na društvenoj mreži Instagram.

Iskusni fudbaler je posle velikog preokreta i pobede Crvenih đavola u desetom kolu Premijer lige protiv Sautemptona 3:2, odgovarajući na čestitke jednog od pratilaca na Instagramu, napisao „Gracias negrito“, što se može prevesti kao „Hvala, crnjo“.

Urugvajac je tri sata kasnije izbrisao objavu, ali informacija o „neoprihvaljtivljom rečniku“ došla je do FA koja je pokrenula istragu.

Kavani je u duelu sa Svecima u igru ušao na poluvremenu, a zahvaljujući njegovim pogocima u 74. i 90+2 minutu ekipa sa Old Traforda je preokrenula i slavila 3:2.

Tridesedtrogodišnji napadač Junajteda ove sezone postigao je tri gola u devet mečeva u prvenstvu, a propustiće utakmice sa Aston Villom u Premijer ligi (1. januar ui 21, SK1), Mančester Sitijem u Liga kupu i Votfordom u FA kupu.