Ex Yu: Pobede Dinama i Širokog, nula u Celju

Hajduk Split
REUTERS/Antonio Bronic

Tri meča odigrana su u petak uveče u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i šampionatima Hrvatske i Slovenije.

Premijer liga Bosne i Hercegovine

Prvi meč petog kola šampionata BiH odigran je na Pecari gde je Široki Brijeg dočekao Leotar i slavio rezultatom 2:0.

Na pogodak se u ovom meču čekalo sve do 86. minuta. Mladi Ivan Ikić doneo je svom timu vođstvo, a pobedu domaćih potvrdio je u sedmom minutu nadoknade Daniel Lukić.

Široki je konačno nakon četiri vezana remija upisao prvu pobedu u sezoni dok je Leotar nakon dobrog starta sada doživeo i treći vezani poraz.

U narednom kolu u Trebinje dolazi Posušje dok će Široki Brijeg dočekati Velež.

Prva liga Hrvatske

Peto kolo u šampionatu Hrvatske otvorili su Dinamo i Gorica, a Modri su na svom Maksimiru slavili minimalcem – 1:0.

Pitanje pobednika rešeno je u 36. minutu nespretnim autogolom Albija Doke.

Dinamu je ovo bio četvrti meč u sezoni i druga pobeda pa sada ima sedam bodova. Gorica je vezala dva poraza i ima šest bodova iz pet utakmica.

Dinamo u narednom kolu igra gradski derbi sa Lokomotivom, kao domaćin dok Gorica dočekuje Slaven Belupo.

Prva liga Slovenije

U Sloveniji je peto kolo otvoreno remijem Celja i Aluminija, nije bilo golova.

Celje je ovim remijem preseklo dva vezana poraza i ima četiri boda. Alumnijije upisao četvrti remi u sezoni i četvrti bod.

U sledećem kolu Celje ide u goste Muri, a Aluminij dočekuje Domžale.