Ex Yu: Zrinjskom derbi prvenstva, remi Dinama i Osijeka

Fudbal 20. nov 202121:02 > 21:27 0 komentara
Srdjan Stevanovic/Getty Images

U derbiju prvog dela Premijer lige Bosne i Hercegovine, meču između dve prvoplasirane ekipe Zrinjski je kao gost savladao Tuzla Siti 2:0. U derbiju HNL Dinamo i Osijek odigrali su 1:1.

Premijer liga BiH

Zrinjski je napravio veliki korak ka šampionskoj tituli. Oba gola postigli su u oba poluvremena. Prvi u 21. minutu preko Bilbije, a drugi u 69. minutu preko Kamenara. Ovom pobedom, sedmom vezanom, Zrinjski je pobegao prvom pratiocu Tuzla Sitiju čak 10 bodova.

U drugom meču dana Sarajevo je minimalnim rezultatom savladao Slobodu golom Cmiljanića u drugom minutu nadoknade i učvrstili se na trećem mestu sa 28 bodova, četiri manje od Tuzla Sitija. Sloboda je peta sa 23.

1. HNL

Veliki derbi odigran je u Hrvatskoj, gde su se sastali na Maksimiru Dinamo i Osijek. Eklpa bivšeg Dinamovog trenera Nenada Bjelice imala je veliku priliku da ostvari pobedu u gostima pošto je Osijek vodio od 16. minuta golom Fiolića. Međutim, Bruno Petković je Modrima doneo bod golom u 80. minutu. Osijek je ostao lider sa 31 bodom i zadržao je tri boda više od Dinama, uz utakmicu više.

U drugom meču dana Šibenik je u fantastičnom meču u gostima savladao Istru 4:3.

1. MFL

Samo jedan meč odigran je u elitnoj diviziji Severne Makedonije. Makedonija Đorče Petrov pobedila je Skoplje u gostima 2:1. Golove je postigao Sefer Emini u 67. i 77. minutu, pošto je vodeći gol za domaćina postigao Jašaroski. Makedonija je šesta sa 20 bodova, devet manje od lidera Škupi, dok je Skoplje deveto sa 16 bodova.

Vardar je u meču druge lige na svom terenu pretrpeo poraz od Sileksa 2:1 i trenutno zaostaje dva boda za mestom koje vodi u plej-of za popunu elitnog ranga.