Fa kup: Branilac trofeja Liverpul evrogolom Eliota slavio protiv Vulvsa

Fudbal 17. jan 202322:46 0 komentara
(Photo by Shaun Botterill/Getty Images) - Harvi Eliot postiže vodeći gol za Liverpul Wolverhampton Wanderers v Liverpool: Emirates FA Cup Third Round Replay
(Photo by Shaun Botterill/Getty Images) - Harvi Eliot postiže vodeći gol za Liverpul

Branioci FA kupa Engleske fudbaleri Liverpula plasirali su se u narednu rundu nakon pobede u gostima protiv Vulverhemptona.

Fudbal

Utakmica na stadionu Molinju završena je rezultatom 0:1.

Bio je to ponovljeni meč trećeg kola nakon što je pre desetak dana na Enfildu bilo nerešeno 2:2. Tada je gostima u finišu meča poništen gol zbog navodnog ofsajda, ali se kasnije pokazalo da je sve bilo regularno.

I jedni i drugi su u ovaj duel ušlu u lošoj formi, pa su menadžeri oba tima odlučili da „prošaraju“ sastave. Julen Lopetegi je izveo tim sa sedam novih igrača u odnosu na jedanestorku koja je počela poslednji premijerligaški meč protiv Vest Hema (1:0), dok je Jirgen Klop bio još drastičniji: na klupi je ostavio čak osam fudbalera, startera u „najgoroj utakmici sezone“ i ubedljivom porazu u Brajtonu (0:3), počev od „nezamenjivog“ golmana Alisona (napravio veliki kiks u prvom meču da Vulvsima), pa sve do najboljeg strelca Egipćanina Mohomeda Salaha.

U startnoj postavi bio je 18-godišnji Stefan Bajčetić.

Ova šok terapiju prijala je na početku meča gostima, poveli su u 13. minut nakon fantastičnog udarca Harvija Eliota. Krenuo je sa svoje polovine terena, vukao loptu i sa preko 20 metara Iznenadio domaćeg golmana. Žoze Sa je ostao previše ispred gola i omogućio 19-godišnjem mladom reprezentativcu Engleske da postigne spektakularan gol.

To je bilo i jedino pravo uzbuđenje u prvom poluvremenu. Istina, u 36. minutu Fabio Karvaljo je postigao drugi gol za goste, ali nakon velikog ofsajda, pa je taj pogodak opravdano poništen.

Vukovi su zapretili u 40. minutu, Adama Traore je iz dobre pozicije šutirao pored gola.

U nastavku meča Lopetegi je uveo Mateusa Nunjesa, Podensea, Nelsona Semeda i Mateusa Kunju, u finišu meča i Dijega Kostu i Vulvsi su polako preuzimali inicijativu. Prvu pravu šansu imali su u 73. minutu kada je kapiten Ruben Neveš iz slobodnog udarca šutirao malo iznad gola. Pet minuta kasnije zapretio je i Raul Himenez, zatim i Kunja u 88. minutu ali bez realizacije.

Klop je uveo Salaha, Fabinja, Filipsa, 17-godišnjeg Doaka i Džonsa, koji je imao najbolju šansu za goste u 90. minutu, ali je rezultat ostao iz 13. minuta – 0:1.

U narednoj rundi Liverpul 29. januara gostuje Brajtonu od koga je nedavno poražen u gostima sa 3:0. Biće to prilika za revanš Redsa ili novi podvig Galebova.

Liverpul je prošle sezone osvojio FA kup pobedivši u finalu na Vembliju ekipu Čelsija nakon boljeg izvođenja jedanesteraca.

(Photo by Clive Mason/Getty Images) - Kody Gakpo iz Liverpula između Vukova Rubena Neveša i Nejtana Kolinsa Cody Gakpo of Liverpool is put under pressure by Ruben Neves and Nathan Collins of Wolverhampton Wanderers during the Emirates FA Cup Third Round Replay match between Wolverhampton Wanderers and Liverpool at Molineux on January 17, 2023 in Wolverhampton, England. Wolverhampton Wanderers v Liverpool: Emirates FA Cup Third Round Replay
(Photo by Clive Mason/Getty Images) – Kody Gakpo iz Liverpula između Vukova Rubena Neveša i Nejtana Kolinsa