Fenomenalni Benzema, Real slavio u Londonu, Viljareal bolji od Bajerna

Fudbal 06. apr 202222:54 0 komentara
Karim Benzema
REUTERS/Tony Obrien

U prvim susretima četvrtfinala Lige šampiona Real Madrid je u gostima u Londonu savladao Čelsi 3:1, dok je Viljareal na svom terenu dobio Bajern 1:0.

Ovaj Real pokazao je, baš kao i mnogo puta ranije njegov trener Karlo Anćeloti, da je u stanju da se prilagodi ne samo protivniku već i zahtevu same utakmice. Mudro su Madriđani čekali svoje šanse, ali ovog puta su, bar u prvih pola sata, bili znatno agresivniji i disciplinovaniji u presingu, nego u dvomeču protiv PSŽ.

Ali posebno poglavlje zaslužuje Karim Benzema koji je ponovo postigao het-trik. Otvorio je Plavce posle sjajne akcije Vinisijusa u 21. minutu, a već u 24. postigao je drugi gol i čini se, rešio pitanje pobednika.

Uspeo je Čelsi rezultatski da se vrati u finišu prvog poluvremena preko Kaija Haverca, ali Real je definitivno ubio utakmicu na samom startu drugog poluvremena, kada je Benzema kompletirao het-trik. Ujedno, postao je prvi francuski fudbaler koji je u jednoj sezoni Lige šampiona postigao dvocifren broj golova, trenutno ih ima 12.

U drugom meču Viljareal je pokazao da je bez razloga potcenjivan kao najslabiji od svih četvrtfinalista. Žuta podmornica je bila konkretniji rival u prvom poluvremenu od Bajerna i postigla je dva gola. Sa tim da je prvi Danhume priznat u osmom minutu, a drugi preko Kokelana u 41. minutu poništen posle asistencije VAR zbog ofsajda.

Drugo poluvreme donelo je agresivniju igru Bajerna. Ali se još jednom pokazalo da ekipa Unaija Emerija ume itekako da čuva rezultat i uspela je da zadrži minimalnom prednost, sa kojom odlazi u Minhen.

Revanši u Madridu i Minhenu na programu su u utorak 12. aprila.