Francuzi u šoku: Modrić sa bele tačke zakucao svetske prvake za poslednje mesto

Fudbal 13. jun 202222:45 > 22:48 2 komentara
Embape Francuska Hrvatska France's Kylian Mbappe in action with Croatia's Josip Stanisic UEFA Nations League - Group A - France v Croatia
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Fudbalska reprezentacija Hrvatske priredila je iznenađenje i kao gost u Parizu pobedila selekciju Francuske sa 1:0 u derbi meču četvrtog kola Grupe 1 A Divizije UEFA Lige nacija.

#related-news_0

Bila je to još jednom repriza finala sa poslednjeg Svetskog prvenstva 2018. u Rusiji, ali su ovog puta Hrvati bili uspešniji od svetskih prvaka.

Dve selekcije igrale su i pre nedelju dana u Splitu. Tada je bilo nerešeno 1:1.

Novi meč igran je na stadionu „Francuska“ u Sen Deniju, predgrađu Pariza. Hrvati su poveli već u petom  minutu pogotkom kapitena Luke Modrića iz jedanesterca. Prethodno je Konate u šesnaestercu Trikolora oborio Budimira.

Francuzi su imali mnogo više loptu u nogama, ali Embape, Benzema i saigrači nisu uspeli da pronađu put do mreže gostujućeg golmana Ivice Ivušića.

Trikolorima je ovo drugi uzastopni poraz na domaćem terenu pošto su poraženi i u prvom kolu od Danaca (1:2).

Austria's Marcel Sabitzer in action with Denmark's Rasmus Kristensen UEFA Nations League - Group A - Denmark v Austria
Claus Bench/Ritzau Scanpix via REUTERS

U drugoj utakmici ove grupe Danska je u Kopenhagenu savladala Austriju sa 2:0. Istakao se 23-godišnji fudbaler nemačkog Volfsburga Jonas Vind. Postigao je vodeći gol u 21, a onda asistirao Skovu Olsenu u 37. minutu.

Svetski prvak je dva kola pre kraja poslednji na tabeli i preti mu ispadanje u nižu diviziju. Danska je prva sa devet bodova, dva više od Hrvatske. Austrija ima četiri, Francuska samo dva boda.

U ponedeljak je igrana i utakmica Grupe 2 Divizije B između Islanda i Izraela. Duel u Rejkjaviku završen je nerešeno 2:2.