Goleada, autogol… Maksimalni Kragujevčani lideri SLS

Fudbal 23. jul 202119:43 2 komentara
Print screen

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog ostvarili su i drugu pobedu i posle dva kola lideri su Superlige Srbije sa maksimalnim učinkom.

Povratnik u elitno društvo u odličnom meču na stadionu „Čika Dača“ savladao je subotički Spartak rezultatom 3:2.

Kragujevčani su već posle 19 minuta vodili sa 2:0 golovima 22-godišnjeg Veljka Trifunovića, koji je ovog leta iz niškog Radničkog došao u srce Šumadije.

Golubovi su se pogotkom Stefana Miloševića u 22. minutu vratili u igru, a Lazar Tufegdžić je u 52. minutu izjednačio rezultat na 2:2.

Ipak, Radnički je uspeo da dođe do tri boda zahvaljujući autogolu Nemanje Brankovića u 60. minutu.

Kragujevčani su prvi posle dva kola sa šest bodova i sledećeg vikenda gostuju Napretku u Kruševcu, dok će Spartak dočekati Crvenu zvezdu sa jednim osvojenim bodom.