Gomeš iz ponovljenog penala doneo Partizanu minimalnu pobedu u Kruševcu

Fudbal 03. okt 202117:59 > 18:05 4 komentara
FK Partizan

U prvom meču nedeljnog programa 12. kola Superlige Srbije fudbaleri Partizana savladali su na gostovanju u Kruševcu Napredak rezultatom 1:0 (1:0) i došli do desete pobede u 11 kola.

„Parni valjak“ je na čelu tabele sa 31 bodom, osam više od prvog pratioca i večitog rivala Crvene zvezde, koja ima i dva odigrana susreta manje. Bio je ovo treći poraz zaredom za Napredak, koji je peti sa 18 bodova.

#related-news_0

Ekipa Aleksandra Stanojevića povela je u 13. minutu, kada je penal realizovao napadač sa Zelenortskih ostrva Rikardo Gomeš. Tom pogotku prethodila je velika drama – u osmom minutu crnogorski defanzivac Mitar Ćuković sa leđa je odgurnuo Partizanovog ofanzivca i dobio direktan crveni karton.

Gomeš je šutirao jedanaesterac, ali mu je golman Nikola Vasiljević, koji je u Napretku kao pozajmljeni igrač Crvene zvezde, odbranio udarac, poslavši ga na prečku. Međutim, penal je bio ponovljen jer je noga golmana domaćih bila van linije pri šutiranju penala. Drugi put Gomeš nije bio neprecizan, pa je najbolji strelac šampionata došao do 13. gola u sezoni.

Do kraja poluvremena crno-beli su imali šansu preko Danila Pantića, u finišu poluvremena promašio je i Slobodan Urošević, a svoje prilike su, uprkos tome što su igrali sa igračem manje, imali i domaći.

U 54. minutu timovi su postali brojčano izjednačeni – drugi žuti karton u samo 15 minuta dobio je Urošević.

Do kraja meča nije bilo velikih uzbuđenja – u crno-belom dresu isticao se Lazar Marković kreirajući driblingom i dodavanjima, kao i ponekim opasnim udarcem. Sa druge strane, bilo je mnogo kartona – Beograđani su duel završili sa četiri žuta i jednim crvenim, a domaći sa tri žuta i crvenim kartonom.

Do kraja duela Stanojević je ubacivanjem u igru Terzića i Obradovića pokušao da osveži napad i stigne do drugog gola, ali promene rezultata nije bilo.

U narednoj rundi tim iz Humske dočekaće Radnik iz Surdulice 16 oktobra posle reprezentativne pauze. Sledeći duel u Superligi Kruševljani će igrati u gostima protiv Voždovca.