Gužva na vrhu: Bajern, BVB i Union po 43 boda

Fudbal 19. feb 202319:27 0 komentara
Borusija Dortmund
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Pobedom protiv Herte, Borusija Dortmund se bodovno izjednačila sa Bajernom i Unionom. Tri tima sada na vrhu tabele imaju po 43 boda.

Milioneri su pobedu protiv Herte, u meču 21. kola Bundeslige, upisali na svom terenu rezultatom 3:1 (2:0).

Heroj pobede protiv Čelsija u Ligi šampiona, Karim Adejemi je u 27. minutu u gol za vođstvo Dortmunda pretvorio asistenciju Marka Rojsa.

Samo pet minuta kasnije Adejemi se našao u ulozi asistenta, a mrežu Herte je zatresao Donil Malen.

Međutm, samo nekoliko minuta kasnije je Adejemi zamenjen zbog povrede.

Herta je uspela da vrati jedan gol tek što je nastavljeno drugo poluvreme. Strelac je bio francuski internacionalac Lukas Tusar.

Marko Rojs je na asistenciju dodao i gol kada je u 76. minutu pogodio za 3:1, a konačan rezultat postavio je Julijan Brant u 90. minutu.