Holandija maksimalna, Austrija ide dalje, Pandev u penziji

Fudbal 21. jun 202119:56 > 19:57 0 komentara
Goran Pandev
REUTERS/Olaf Kraak

Iz Grupe C u osminu finala Evropskog prvenstva idu Holandija i Asutrija. Holanđani dalje idu sa tri pobede, Austrija kao druga nakon pobede nad Ukrajinom. Makedonija se od debitantskog Eura oprašta sa tri poraza, ali i uz pozitivne utiske. Goran Pandev završio je reprezentativnu karijeru.

Grupa C, treće kolo:
Makedonija – Holandija 0:3, Ukrajina – Austrija 0:1.

U duelu u kome se direktno odlučivalo o prolasku u nok-aut fazu Austrija je savladala Ukrajinu minimalnim rezultatom 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Baumgartner u 21. minutu. Najbolju priliku da svom timu donese ubedljiviju pobedu imao je Arnautović u samom finišu prvog poluvremena, ali je promašio čistu priluku.

Austrija dalje ide kao druga iz Grupe C, dok Ukrajina ostaje na tri boda i malo čemu ima da se nada u konačnom poretku najboljih trećeplasiranih.

Ukrajina – Austrija 0:1

Holandija u osminu finala ide sa sve tri pobede u Grupi C. U poslednjem meču grupe bolja je bila od Makedonije i slavila je rezultatom 3:0.

Hrabro su igrali Makedonci. Gol Trajkovskog je u devetom minutu postigao gol, ali je VAR pokazao da je vrh njegove kopačke bio u ofsajdu.

Usledio je još jedan odličan pokušaj Trajkovskog nakon koga se stativa tresla, ali gola nije bilo.

Za to je stigla kazna u vidu gola Memfisa Depaja koji je bio i najagilniji igrač Holandije u prvom poluvremenu. Igrao se 24. minut.

U nastavku su Makedonci otvoreno ušli u igru, imali su odličnu priliku iz slobodnog udarca ali je Stakelenburg sjajno procenio let lopte i odbranio.

A onda blic-krig Holanđana i dva gola u sedam minuta postiže Vajnaldum.

Goran Pandev izašao je iz igre u 67. minutu, saigrači su ga sa terena ispratili u špaliru. Na početku utakmice, dres Holandije sa brojem 122 Pandevu je uručio kapiten Holanđana Đini Vajnaldum.

Tresla se mreža Holandije i u 72. minutu, ali je i ovaj gol poništen zbog ofsajda. Darko Čurlinov očigledno je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Oba meča u tekstualnom prenosu pratimo i na našem sajtu.

1′ – Pred početak meča kapiten reprezentacije Holandije Đorđino Vajnaldum uručio je dres Holandije sa brojem 122 kapitenu Makedonije Goranu Pandevu koji igra poslednji meč u karijeri.

2′ – Dobar napad je povukao Šlager na meču Ukrajine i Austrije, Zinčenko je izbio loptu i Austrija ima prvi korner na utakmici.

3′ – Dobro je ubačena lopta posle kornera, stvorila se gužva u kaznenom prostoru Ukrajine, ali je neko od Austrijanaca igrao rukom.

4′ – Lep pokušaj imao je Jeremčuk po desnoj strani, ali siguran je golman Austrije. Alaba je ispao kod izvođenja auta i to je dalo priliku Ukrajini.

4′ – U duelu Makedonije i Holandije prvi su šut okušali Holanđani, ali je lopta nakon šuta Gravenberga sa ivice kaznenog prostora otišla preko prečke.

8′ – Lepu akciju izvela je Holandija, Malen je uspeo da probije po levoj strani, ali je bio u ofsajdu.

9′ – GOOOOL! Vodi Makedonija, ali je gol Trajkovskog poništen zbog ofsajda. I to, kako se pokazalo, ofsajda toliko malog da je Trajkovskom vrh kopačke bio „ispred linije“.

10′ – Depaj je želeo da asistira, ali Makedonci izbijaju loptu i još jedan napad Holanđana propada.

14′ – Smenjuju se u napadima Austrija i Ukrajina, ali mreže su mirne u Bukureštu.

21′ – GOOOOOOL! Vodi Austrija od 21. minuta golom Kristofa Baumgartnera. Alaba je poslao fantastičnu loptu iz kornera, a Baumgartner je poslao u mrežu.

22′ – Trese se stativa Holndije. Kakav šut Trajkovskog, ali samo stativa! Ne da se Makedoncima.

24′ – GOOOOL! Memfis Depaj je nakon sjajne kontre zatresao mrežu Makedonije. Proverava se ipak ovaj pogodak zbog potencijalnog faula u začetku akcije koja je dovela do gola. Gol je ipak priznat nakon provere VAR.

30′ – Dimitrijevski reaguje vrhunski na svom golu nakon još jedne šanse Holanđana, odlično je šutirao Damfris. Brane se Makedonci svim silama, ali ne odustaju ni od napada.

33′ – Zabicer ne može da nastavi meč, verovatno oseća posledice jednog sudara od pre nekoliko minuta. Na terenu je u dresu Austrije Šef.

39′ – Još jednom je osujećen pokušaj Trajkovskog. Imaće Makedonija korner.

42′ – Odličnu kontru je izvela Austrija, ali Marko Arnautović je promašio zicer i priliku da svom timu donese dva gola prednosti.

45′ – Pokušavaju Austrijanci u poslednjih nekoliko minuta da obore tempo, da uspore meč i „ukradu“ malo vremena u finišu prvog dela igre.

Poluvreme: U duelu Makedonija – Holandija, golom Memfisa Depaja vode Holanđani. Makedonci igraju hrabro, imali su jedan poništen gol i jednu pogođenu stativu. U duelu Ukrajine i Asutrije Baumgartner je doneo prednost Austrijancima u dosta otvorenom meču u kome su se napadi samo nizali, ali je izostala realizacija.

48′ – Nastavljena su oba meča praktično na isti način na koji su i zaključena prva poluvremena. U duelu Holandije i Makedonije igra se potpuno otvoreno, Makedonci se ne plaše da napadaju. U meču Ukrajine i Austrije nešto grublja igra, odmah na startu i nekoliko faulova sa obe strane.

50′ – GOOOOOL! Vajnaldum šalje loptu u mrežu i Holanđani vode 2:0. Samo minut ranije su se Makedonci sjajno odbranili i praktično sa gol linije izbacili loptu, šutirao je De Liht, ali je Tričkovski sjajno reagovao.

55′ – Slobodan udarac za Makedoniju sa oko 17 metara od gola

56′ – Odlično je šutnuo Bardi, ali pravo Stekelenburg je odlično reagovao i odbranio.

57 – GOOOOOL! Sjajno kombinuju Holanđani, a Vajnaldum je na pravom mestu, lopta mu je pala na nogu i on ju je skrenuo u mrežu za 3:0.

57′ – Odlično je pokušao Šlager, ali nema gola. Ostaje Asutrija na 1:0 protiv Ukrajine.

60′ – Mogao je Vajnaldum i do het-trika, ali je zamalo bio neprecizan.

67′ – Reprezentativna karijera Gorana Pandeva je završena. Saigrači su ga sa terena ispratili u špaliru.

72′ – GOOOOL! Ili ipak ne – ponovo ofsajd, ali ovoga puta Čurlinov je očigledno bio u nedozvoljenoj poziciji. Ne da se Makedoncima da daju gol na ovom meču.

76′ – Slobodan udarac za Makedoniju, ali akcija je prekinuta zbog faula u napadu. Dobro Austrija brani prekide tokom cele utakmice.

83′ – Još nekoliko minuta deli nas od konačnog raspleta u Grup C. Austraija ima konrolu nad utakmicom iako ima samo minimalnu prednost. Holandija je svoj posao završila.

90′ – Imala je Holandija još nekoliko prilika u finišu meča, ali nema promene rezultata.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)

Predvođena Pandevom koji igra poslednji reprezentativni meč u karijeri Makedonija će igrati za čast i za bar bod na svom debitantskom Evropskom prvenstvu. Ovaj meč pratite na Sport Klubu 2.

Sastavi timova:

Makedonija

Dimitrijevski, Ademi, Musliju, Tričkovski, Alioski, Trajkovski, Pandev, S. Ristovski, D. Velkovski, Bardi, Elmas

Holandija

Stekelenburg, De Liht, De Vrij, Vajnaldum, Depaj, Van Anholt, Gravenberg, Blind, Malen, Frenki de Jong, Damfris

Duel Ukrajine i Austrije direktno odlučuje o tome ko će sa drugog mesta u grupi u osminu finala. Obe reprezentacije imaju po jednu pobedu i poraz, Ukrajina u duel ulazi sa drugog mesta zbog bolje gol razlike, zapravo zbog većeg broja datih golova. Meč pratite na kanalu Nova S.