Jovetić ušao u istoriju, „Jarčevi“ ipak nemilosrdni

Fudbal 15. avg 202119:48 0 komentara
Keln
Lars Baron/Getty Images

U drugom meču nedeljnog programa prvog kola nemačke Bundeslige Keln je na domaćem terenu bio bolji od Herte rezultatom 3:1 (1:1), a uprkos porazu u istorijske knjige upisao se crnogorski ofanzivac Stevan Jovetić.

Tim iz prestonice došao je u vođstvo već u šestom minutu, a strelac za Berlince bio je Crnogorac Stevan Jovetić posle asistencije Brazilca Mateusa Kunje.

Nekadašnji ofanzivac Partizana postao je prvi aktivni igrač koji je postigao gol u svakoj od „liga petice“, pošto je prethodno u bogatoj karijeri postizao golove u Seriji A (Fiorentina), Premijer ligi (Mančester Siti), La Ligi (Sevilja) i Ligi 1 (Monako).

Međutim, „Jarčevi“ se ubrzo bude i Antoni Modest poravnava u 41. minutu na 1:1. Vezista Jan Tilman je bio asistent.

U drugom poluvremenu domaćin dolazi i do preokreta – Florijan Kajnc postiže gol u 52. minutu, a potom i dva minuta kasnije za konačnih 3:1 za Keln. Do kraja meča je Herta postigla gol preko Argentinca Santjaga Askasibara, ali ga je VAR poništio.

U narednom kolu Keln gostuje Bajernu na „Alijanc areni“, dok će Herta u Berlinu ugostiti Volfzburg.

Mečeve nemačke Bundeslige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.