Jović strelac u pobedi Ajntrahta, Bajern kiksnuo

Fudbal 10. apr 202117:57 0 komentara
Luka Jović
Stuart Franklin/Getty Images

U subotu od 15 časova i 30 minuta na programu su bila četiri meča 28. kola nemačke Bundeslige – pobede su zabeležili Ajntraht i Lajpcig, dok je šampion Bajern u Minhenu osvojio tek bod u duelu sa Union Berlinom. Herta ja na domaćem terenu remizirala sa Borusijom Menhengladbah.

Ajntraht je u veoma zanimljivom meču slavio u Frankfurtu protiv Volfzburga sa 4:3 (2:1), a gosti su bili ti koji su poveli. Ridle Baku ih je doveo u vođstvo u šestom minutu, ali je domaćin uspeo da preokrene rezultat do 27. minuta – strelci su bili Daiči Kamada i srpski napadač Luka Jović. Bio je to četvrti gol za ofanzivca iz Bijeljine otkad je stigao na pozajmicu iz Real Madrida.

Na startu drugog poluvremena Vout Veghorst je izjednačio svojim 17. golom u sezoni, ali su Andre Silva (23. gol u sezoni) i Erik Durm doneli prednost od 4:2 domaćima. Konačnih 4:3 postavio je Tuta u 85. minutu.

Posle ove pobede Ajntraht je četvrti sa 53 boda, jednim manje od upravo Volfzburga.

Bajern je na “Alijanc areni” remizirao 1:1 (0:0) sa Union Berlinom, a prvak je u vođstvo došao tek u 68. minutu preko Džamala Muzijale. Ipak, bod ekipi iz prestonice donosi Markus Ingvartsen uz 85. minutu.

Bavarci posle ovog remija imaju 65 bodova, pet više od drugoplasiranog RB Lajpciga na šest kola do kraja šampionata. Union Berlin je sedmi sa 40 bodova, tri manje od šestoplasiranog Leverkuzena, koji se nalazi na šestoj poziciji, koja vodi u Ligu Evrope.

RB Lajpcig je kao gost sa 4:1 (3:0) bez većih problema savladao Verder. Posle 41 minuta bilo je jasno ko će biti pobednik jer je Lajpcig vodio 3:0 golovima nekadašnjeg fudbalera zagrebačkog Dinama Danija Olma i Danca Aleksandera Serlota, danskog reprezentativca koji je bio dvostruki strelac.

U Berlinu je Herta remizirala sa Borusijom Menhengladbah 2:2 (1:2). Golove za Hertu postigli su Askasibar i Kordoba, a strelci za goste bili su Plea i Štendl.