Jovićev het-trik asistencija protiv Dekijeve Sampdorije!

Fudbal 30. apr 202320:03 2 komentara
Luka Jović
REUTERS/Miguel Vidal via Guliver

Fiorentina je u duelu 32. kola Serije A savladala Sampdoriju na svom stadionu sa 5:0.

Luka Jović se istakao u trijumfu ljubičastih, ali ne kao strelac, već kao trostruki asistent.

Prvi gol na meču delo je Kastrovilija u nadoknadi prvog poluvremena, a onda je srpski napadač u nastavku ekspresno „namestio“ dva gola, prvo Dodou u 62. minutu, a samo četiri minuta kasnije Dankanu.

Na 4:0 povisio je Kuame u 76.  minutu, a možda i najlepši momenat na meču dogodio se u 88. minutu kada je Jović upisao i treću asistenciju, i to za svog sunarodnika Aleksu Terzića koji je samo minut kasnije ušao sa klupe.

Zanimljivo da pre ovog meča Jović nije imao nijednu asistenciju u Seriji A ove sezone.

Ceo meč za Fiorentinu odigrao je Nikola Milenković, Filip Đuričić je ušao sa klupe u 33. minutu za tim koji vodi Dejan Stanković.

Šest kola pre kraja, Sampdorija ima minimalne šanse za opstanak, pošto ima deset bodova manje od Verone koja je u sigurnoj zoni.