Juve slavi novi tandem: Vlahović ukrao šou Di Mariji, debitovao i Kostić

Fudbal 15. avg 202222:50 0 komentara
Juventus' Dusan Vlahovic celebrates scoring their third goal with Angel Di Maria Serie A - Juventus v U.S. Sassuolo
REUTERS/Massimo Pinca

Fudbaleri Juventusa startovali su ubedljivom pobedom u Torinu protiv ekipe Sasuola 3:0 u prvom kolu Serije A.

Nisu najbolje počeli meč fudbaleri „Stare dame“, kao da su bili u grču pred punim tribinama na Alijanc stadionu u Torinu. S druge strane, gosti iz Sasuola od starta su ozbiljno zapretili. Hrabro su krenuli u napad, a onda je u 26. minutu usledila kazna: Aleks Sandri poslao je činilo se previsoku loptu za Anhela Di Mariju, ali je Argentinac zahvatio tako da je ona odskočila i lobovala golmana Andreu Konsilija – 1:0. Oduševljenje na tribinama! Debi i odmah gol novog ljubimca publike!

Idealan početak Di Marije u timu Juventusa, međutim, ovo je ipak bilo veče Dušana Vlahovića. Srpski napadač prvo je u 43. minutu izborio jedanesterac, a onda sigurno izveo najstrožu kaznu – 2:0.

Na samom startu drugog poluvremenu nova promena na semaforu i super akcija novog tandema torinskih crno-belih: asistencija Di Marije i drugi gol na meču za Dušana Vlahovića. Njegov 11. u dresu Juventusa, deveti u Seriji A.

REUTERS/Massimo Pinca (Novi tadem Juvea: Di Marija i Vlahović)

U 61. minutu u igru je ušao i drugi srpski reprezentativac Filip Kostić. Imao je nekoliko akcija, sasvim dobro za početak.

Di Marija je zamenjen u 66. minutu uz aplauze sa tribina. Gol i asistencija na debiju u crno-belom dresu.

Početak sezone koji svakako može da raduje navijače Juventusa. Sasuolo je doživeo ubedljiv poraz, ali je ostavio dobar utisak, igrao je otvoreno i pokušavao da ugrozi gol favorita.

Juventus u narednom kolu gostuje Sampdoriji, dok Sasuolo dočekuje tim Lećea.

SofaScore

Di Marija Torino, Italia - calcio - Juventus vs Sassuolo - Campionato italiano di calcio Serie A TIM 2022/2023 - Juventus Stadium. Nella foto:Angel Di Maria Juventus F.C. Danilo Juventus F.C. Angel Di Maria Juventus F.C. esulta dopo il gol August 15, 2022 Turin, Italy - sport, calcio - Juventus vs Sassuolo - Italian Serie A Football Championship 2022/2023 - Juventus Stadium. In the pic: Angel Di Maria Juventus F.C. Danilo Juventus F.C. Angel Di Maria Juventus F.C Foto Marco Alpozzi/LaPresse 15 Agosto 2022 - Torino, Italia - calcio - Juventus vs Sassuolo - Campionato italiano di cal