Fudbal 20. jan 202123:09 1 komentar
Kristijano Ronaldo
REUTERS/Alberto Lingria

Juventus je osvajač Superkupa Italije.

U duelu Superkupa Italije, fudbaleri Juventusa savladali su Napoli minimalnim rezultatom 2:0. Čovek odluke bio je Kristijano Ronaldo, a pobedu je potvrdio Alvaro Morata.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, čak ni u prvih sat vremena igre, da bi u 64. minutu Kristijano Ronaldo postigao, ispostavilo se, odlučujući gol na meču. Odlično je Portigalac reagovao na odbijenu loptu i smestio je u mrežu.

Napoli je mogao do izjednačenja sa bele tačke nakon što je sudija pokazao na penal nakon gledanja snimka. Dva minuta nakon faula, Lorenco Insinje jer promašio ceo gol i poslao loptu pored leve stative.

Pobedu Juventusa potvrdio je Alvaro Morata u nadoknadi vremena.

Juvantusu je ovo deveta titula u Superkupu, Napoli ostaje na dve.

Kristijano Ronaldo postigao je 760. gol u karijeri i tako upisao još jedan rekord – Portugalac je sada najubojitiji napadač svih vremena.