Navijanje u beogradskim kafićima: Od očaja do euforije i nazad (VIDEO)

Fudbal 28. nov 202212:25 > 13:0531 komentara
Srbija Kamerun
Izvor: REUTERS/Jennifer Lorenzini

Fudbaleri Srbije igrali su nerešeno sa Kamerunom 3:3, u drugom kolu Svetskog prvenstva u Kataru. Utakmicu su obeležili preokreti. Prvo su "Orlovi" uspeli da "obrnu" rezultat na kraju prvog poluvremena i od 0:1 dođu do 2:1. Srbija je u drugom poluvremenu uspela i da uveća prednost na 3:1, ali su se Kamerunci vratili u igru i poravnali rezultat sa dva brza gola iz kontri, a nerešeni rezultat ostao je na semaforu do kraja meča.

Ekipa TV N1 bila je u jednom beogradskom kafiću, gde su golovi Strahinje Pavlovića u 46. i Sergeja Milinkovića Savića u 48. minutu izazvali pravu euforiju. Reakcije navijača možete pogledati u video prilogu:

Srbija je uvećala prednost u 53. minutu kada se u strelce upisao i Aleksandar Mitrović, ali je posle toga došlo do pada u koncentraciji i Kamerun se sa dva brza gola vratio u igru.

Budući da se utakmica igrala u prepodnevnom terminu, većinu navijača u beogradskim kafićima činili su studenti koji, kako sami kažu, „uvek imaju slobodnog vremena“, mada je bilo i onih koji su se iskrali sa posla.

Uprkos remiju na kraju utakmice, navijači sa kojima je ekipa TV N1 razgovarala na poluvremenu verovali su u ubedljivu pobedu. Ispostavilo se, ipak, da su bili loši prognozeri.

Uprkos razočaranju, navijači i dalje veruju u scenario po kom će Švajcarci danas izgubiti od Brazila, a u petak od Srbije, čime bi „Orlovi“ izborili plasman u osminu finala.