Keln pao u finišu: Dva gola Augsburga, a drugi je prava „lepotica“

Fudbal 10. dec 202122:44 > 22:45 0 komentara
Andre Han
xkolbert-press MarcxNiemeyerx via Guliver

Jedini meč 15. kola nemačke Bundeslige koji se igrao u petak doneo je iznenađenje – Augsburg je kao gost u finišu stigao do pobede nad Kelnom rezultatom 2:0 (0:0).

#related-news_0

Augsburg ovom pobedom beži iz opasne zone i ima 16 bodova, dovoljnih za 14. mesto. Keln je sa 19 bodova na devetoj poziciji.

„Jarčevi“ su bili bolji tim, imali su veći posed lopte i češće su pretili, ali gosti dolaze do prednosti u 72. minutu. Posle jednog odbitka na loptu je naleteo Andre Han i nije mu bilo teško da donese prednost Bavarcima.

U 88. minutu bilo je 2:0 i duel je bio rešen, a mogli smo da prisustvujemo pravom spektaklu – gol za pamćenje sa oko 25 metara iz mesta postigao je Niklas Dorš. Zaista impresivno.

U narednom kolu Keln će gostovati Volgsburgu u utorak, dok će Augsburg dočekati Lajpcig u sredu.

Utakmice Bundeslige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.