Klopov jubilej i Bajčetićev start: Bez golova u derbiju Liverpula i Čelsija

Liverpul Čelsi Chelsea's Kai Havertz in action with Liverpool's Ibrahima Konate Premier League - Liverpool v Chelsea
Izvor: REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Liverpula i Čelsija podelili su bodove u prvoj utakmici 21. kola Premijer lige.

Fudbal

Derbi meč Crvenih i Plavih na Enfild Roudu završen je rezultatom 0:0, prvi put u istoriji Premijer lige da nije bilo golova kada su ova dva kluba rivali.

Ni jedan ni drugi tim nisu dočekali utakmicu u najsjajnijoj formi, uoči derbija zauzimali su deveto i deseto mesto na tabeli sa po 28 bodova.

Ovaj meč bio je jubilarni 1.000-ti za Jirgena Klopa u trenerskoj karijeri i njegov 240 nerešen rezultat (uz 538 pobeda i 222 poraza). Pre Liverpula vodio je Majnc i Borusiju Dortmund.

Čelsi je bolje ušao u meč. Već u trećem minutu posle kornera gosti iz Londona postigli su gol preko Kaija Haverca, ali je nakon VAR provere pogodak poništen zbog ofsajda.

Liverpul Čelsi (Poništen gol Kaija Haverca) Chelsea's Kai Havertz scores their first goal before it is disallowed after a VAR review Premier League - Liverpool v Chelsea
REUTERS/Phil Noble (Poništen gol Kaija Haverca)

U 22. minutu zapretio je i 18-godišnji Luis Hol, ali je šutirao pored Alisonovog gola. Deset minuta kasnije novi opasan napad gostiju: posle prekida glavom je šutirao novajlija iz Monaka Beno Badijašil, ali je golman Liverpula uspeo da odbije loptu.

Bila je u tom periodu očigledna nesigurnost u odbrani domaćeg tima kome je pre svega nedostajao povređeni kapiten Virdžil van Dajk, kao i lakše povređeni Trent Aleksander Arnold (on je zaigrao u finišu meča).

Nije mogao Klop da računa ni na Firmina, Dioga Žotu, Luisa Dijaza, ali i njegovom kolegi Gremu Poteru nedostajali su bitni igrači, pre svih bivši igrač Liverpula Rahim Sterling i Ngolo Kante.

U timu Liverpula šansu od prvog minuta dobio je fudbaler srpskog porekla Stefan Bajčetić, kome je to bio prvi start u Premijer ligi.

Liverpul Chelsea's Kai Havertz in action with Liverpool's Stefan Bajcetic Premier League - Liverpool v Chelsea
REUTERS/Phil Noble (Stefan Bajčetić, iza je Mejson Maunt)

U ekipi Čelsija skupo plaćeni Ukrajinac Mihail Mudrik (100 miliona evra sa bonusima) počeo je meč sa klupe za rezervne igrače, da bi u 55. minutu zamenio mladog Hola uz aplauze sa severne tribine gde su bili smešteni gostujući navijači.

Mogao je Mudrik da debituje golom, ali je u 64. minutu šutirao pored stative. Zapretio je i desetak minuta kasnije. Istakao se i sa nekoliko uspešnih dodavanja i pokazao da bi mogao da bude dobro pojačanje za londonske Plavce.

Liverpul Čelsi (Džejms Milner i Mihailo Mudrik) Liverpool's James Milner in action with Chelsea's Mykhailo Mudryk Premier League - Liverpool v Chelsea
REUTERS/Phil Noble (Džejms Milner i Mihailo Mudrik)

I Liverpul je u nastavku meča krenuo mnogo hrabrije i odlučnije ka golu gostiju, ali se novajlija Kodi Gakpo nije najbolje snašao u nekoliko situacija. Pretio je i oporavljeni Darvin Nunjez, zaigrao je od 63. minuta umesto Nabija Keite, ali ni on nije našao put do mreže rivala.

U poslednjih desetak minuta u dobroj prilici se našao i Trent Aleksander Arnold, međutim šutirao je iznad prečke.

Na kraju možda i najpravedniji ishod, ali rezultat koji svakako nisu priželjkivali ljubitelji fudbala.

(Jirgen Klop i Grem Poter) Liverpool manager Juergen Klopp and Chelsea manager Graham Potter before the match Premier League - Liverpool v Chelsea
REUTERS/Phil Noble (Jirgen Klop i Grem Poter)
Liverpul Čelsi (Tijago Alkantara i Konor Galaher) Liverpool's Thiago Alcantara in action with Chelsea's Conor Gallagher Premier League - Liverpool v Chelsea
REUTERS/Phil Noble (Tijago Alkantara i Konor Galaher)