
Nakon prvog dana Svetskog prvenstva, koliko god to nije prijalo ni domaćinu ni FIFA, svet su obišle fotografije praznih mesta na stadionu. Ništa se u toj slici nije promenilo ni drugog dana. Ali, FIFA ima drugačije podatke.
Oglas
Mundijal je otvoren duleom Katara i Ekvadora (0:2), na stadionu Al Bajt koji ima kapacitet 60.000 mesta.
U FIFA izveštaju sa utakmice naveden je podatak da je utakmicu pratilo 67.370 gledalaca. A svi koji su gledali meč videli su veliki broj praznih mesta.
I onad dan kasnije ponovo ista stvar.
Prema podacima FIFA utakmicu Senegala i Holandije (0:2) pratio je 41.721 gledalac.
I to je lep broj zar ne? Problem je isti kao sa duelom Katara i Ekvadora. Kapacitet stadiona Al Tumama je 40.000.
Dakle, ponovo imamo već broj gledalaca nego mesta na stadionima. I ponovo fotografije pokazuju brojna prazna mesta na tribinama.
Prosto da se čovek zapita kome da veruje - FIFA i organizatoru ili sopstvenim očima?
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas