Kostić i Silva guraju Ajntraht ka Ligi šampiona

Fudbal 03. apr 202117:38 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

U dvoboju direktnih konkurenata za plasman u Ligu šampiona Ajntraht je kao gost savladao Borusiju u Dortmundu 2:1.

Gosti iz Frankfurta došli su u Dortmund sa četiri boda više na četvrtom mestu i realno im je i remi odgovarao. Autogolom Šulca u 11. minutu poveli su 1:0. Ipak, nisu uspeli da do poluvremena sačuvaju vođstvo pošto je Mats Humels na asistenciju Emrea Džana doneo izjednačenje.

Igralo se otvoreno u drugom delu, obe ekipe želele su sva tri boda. Ajntraht je u 65. minutu stigao do gola, ali je on poništen na asistenciju VAR zbog ofsajda Ilzankera. Ipak, Ajntraht je ipak stigao do željenog vođstva. Filip Kostić je još jednom potvrdio da je ove sezone kralj asistencija u Evropi, pošto je u 87. minutu čak 13. put u ligi proigrao nekog od svog saigrača za gol. Ovog puta Andrea Silvu, koji je tako doneo možda i najvažniju pobedu u sezoni. Pored Kostića svih 90 minuta za Ajntraht odigrao je i drugi srpski reprezentativac Luka Jović.

Ajntraht je zadržao četvrto mesto sa 50 bodova, ima čak sedam više od Borusije i Bajera iz Leverkuzena koji je pobedio Šalke 2:1 i tako ga zakucao na poslednje mesto sa svega 10 bodova, čak 14 manje od Herte koja je iznad zone ispadanja.

Ostali rezultati: Augzburg – Hofenhajm 2:1, Mainc – Arminija 1:1, Volfsburg – Keln 1:0.