Kralj Čempionšipa ne staje: Het-trik Mitrovića!

Fudbal 30. okt 202115:34 1 komentar
xRobertxSamblesx

Fudbaleri Fulama golovima srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića pobedili su rezultatom 3:0 u velikom derbiju Čempionšipa protiv Vest Bromič Albiona.

Srpski golgeter je mrežu gostiju najpre pogodio u 20. minutu iz jedanesterca nakon što je oboren u protivničkom šesnaestercu. Zatim i u 40. minutu kada je iskoristio grešku u odbrani Vest Broma i drugi put savladao golmana Sema Džonstona.

Treći gol na meču Mitrović je postigao u 82. minutu da bi par minuta bio zamenjen tek da bi dobio zasluženi aplauz svojih navijača.

Aleksandar Mitrović doneo je Fulamu pobedu protiv Vest Bromvič Albiona. Najbolji strelac reprezentacije Srbije postigao je het-trik.

Od kada je debitovao u Čempionšipu u februaru 2018. godine, Mitrović je u ovom takmičenju postigao 56 golova na samo 76 utakmica – više od bilo kog igrača u ovom periodu iako je jednu sezonu igrao u Premijer ligi.

Ove sezone, na 15 utakmica upisao je 18 golova uz tri asistencije.

VBA je u 70. minutu ostao sa igračem manje jer je Furlong dobio direktan crveni karton. Svega 15 minuta kasnije pocrveneo je sa druge strane Adarabajo.

Fulam je sada drugi na tabeli sa 32 boda, VBA ima četiri boda manje na trećem mestu.