Krenula Superliga Srbije: Krstajić debitovao pobedom, Lalatović isključen

Fudbal 05. feb 202118:53 > 19:05 0 komentara
Marko Petković FK TSC Bačka Topola
Foto FK TSC Bačka Topola

U premijernoj utakmici prolećnog dela Superlige Srbije fudbaleri TSC iz Bačke Topole slavili su veliku pobedu protiv Vojvodine 1:0 u Novom Sadu.

Jedini gol na stadionu „Karađorđe“ viđen je u 30. minutu. Nekadašnji kapiten Crvene zvezde Marko Petković ispratio je dobru akciju Nenada Lukića i Đure Zeca. Ovaj drugi je šutirao na gol Vojvodine, golman Nikola Simić kratko odbio, a Petković je ubacio loptu u mrežu.

#related-news_0

Vojvodina je u nastavku meča pokušala da stigne do izjednačenja, ali se rezultat do kraja utakmice nije menjao.

Bio je to prvi meč i uspešan debi bivšeg selektora Srbije Mladena Krstajića na klupi ekipe iz Bačke Topole. Njegov kolega Nenad Lalatović neće po lepom pamtiti nastavak takmičenja. Ne samo zbog poraza već i zbog isključenja. Posle prigovora na poluvremenu, njemu je glavni arbitar meča Srđan Jovanović najpre pokazao žuti, zatim i crveni karton.

Vojvodina: Simić, Bjeković (46. Andrić), Bralić, Saničanin, Đorđević, Stojković, Drinčić, Simić (66. Bojić), Zukić (46. Čović), Vukadinović (82. Novevski), Mrkaić (59. Gemović). Trener: Lalatović

TSC: Filipović, Petković, Santrač (84. Banjac), Antonić, Petrović, Tomanović, Tumbasević (66. Đakovac), Stanojev (84. Duronjić), Babić, Zec, Lukić. Trener: Krstajić.

Novosađani ne znaju za pobedu protiv ekipe iz Bačke Topole. Ovo je bio četvrti superligaški duel između TSC  i Vojvodine i drugi trijumf za ekipu iz Bačke Topole, uz dva remija. Jesenas je u Senti bilo nerešeno 2:2.

Posle ovog meča Vojvodina je ostala na trećem mestu sa 42 boda, dva manje od Partizana i 11 u odnosu na vodeću Crvenu zvezdu. TSC je sad sedmi sa 30 bodova, koliko ima i niški Radnički na osmoj poziciji.

U narednom kolu Vojvodina gostuje ekipi Čukaričkog, a TSC dočekuje tim Rada.