Lacio srušio Inter, asistencija Milinkovića-Savića

Fudbal 26. avg 202222:56 0 komentara
Paolo Bruno/Getty Images

Lacio je u Rimu savladao Inter 2:1 u derbiju trećeg kola Serije A. Ceo meč za nebesko plave je odigrao Sergej Milinković Savić, koji je asistirao Felipe Andersonu za prvi gol Rimljana.

U duel je Inter ušao kao favorit, međutim to nisu uspeli da dokažu na terenu. Imali su blagu inicijativu u prvom poluvremenu, ali je Lacio bio konkrentniji.

Do prednosti domaći su stigli u 40. minutu kada je Anderson sjajno postavio glavu na savršen centaršut Milinkovića-Savića. Sa ovim rezultatom se otišlo na pauzu.

Inter je vrlo brzo na startu drugog dela stigao do iziednačenja. Damfris je pronašao Lautara Martineza, koji je bio precizan.

Usledio je period igre bez mnogo prilika. Najveću je imao Škrinjar za Inter u 65. minutu. Međutim, onda je Lacio ponovo zablistao. Prvo je sjajnim golom pogodio Luis Alberto na dodavanje Pedra, a odličnu partiju Pedro je krunisao golom za 3:1 u 85. minutu.