LE: Tobdžijama drama u Pireju, prošao Ajaks, ispao Napoli

Fudbal 25. feb 202121:08 > 21:14 0 komentara
Dušan Tadić, Kvinsi Promes, Ajaks
Reuters/David Klein

Nakon prvih revanš utakmica 1/16 finala Lige Evrope igranih u terminu od 19 časova plasman u narednu rundu takmičenja obezbedili su Ajaks, Arsenal, Molde, Rendžers, Granada, Šahtjor, Viljareal.

Kapiten šampiona Holandije i vodećeg tima Eredivizije Dušan Tadić ponovo je kao i u prvom meču u Francuskoj pogurao svoj tim. Ajaks je poveo pogotkom Klasena u 15. minutu posle centaršuta reprezentstivca Srbije.

Francuzi se nisu predavali i uspeli su da izjednače iz penala u 78. minutu, ali je dva minuta pre kraja posle sjajne akcije u kojoj je ponovo učestvovao Tadić trijumf holandskog tima potvrdio Neres.

Dva preokreta u Pireju

Mnogo uzbuđenja bilo je u Pireju gde je Arsenal bio domaćin ekipi Benfike. Tobdžije su povele pogotkom Obamejana, ali su lisabonski Orlovi u finišu prvog poluvremena izjednačili posle sjajno izvedenog slobodnog udarca Dijoga.

U 61. minutu usledio je preokret. Strelac je posle velike greške Sebaljosa bio Rafa Silva. Samo šest minuta kasinje izjednačio je Tjerni, a novi preokret na meču doneo svojim drugim golom Obamejan. Dovoljno za pobedu i prolaz Arsenala.

Nije uspeo ni Napoli. Ekipa Đenara Gatuza savladala je u revanšu špansku Granadu 2:1, ali je to bilo nedovoljno za prolazi posle poraza u prvom meču 0:2.

Reprezentativac srbije Nikola Maksimović igrao je do 46. minuta za Napoli.

Goleada na Ajbroksu

Efikaksan meč odigrali su na Ajbroksu ekipe Rendžersa i Antverena. Slavio je tim Stivena Džerarda 5:2. Blistao je tandem Morelos – Kent. Kolumbijac je postigao gol i imao dve asistencije, plus iznuđen penal, a Englez zabeležio po gol i asisteciju.

Šahtjor je posle trijumfa u Izraelu ponovo pobedio ekipu Makabija. Ovog puta golom iz penala. Za goste iz Tel Aviva igrao je Aleksandar Pešić (zamenjen u 68. minutu).

Rezultati i strelci:

Ajaks – Lil 2:1 (Klasen 15, Neres 88 – Jazidži 78 penal). Prvi meč 2:1. Dalje ide Ajaks.

Arsenal – Benfika 3:2 (Obamejang 21, 87, Tijerni 67 – Dijogo 43, Rafa Silva 61). Prvi meč 1:1. Dalje ide Arsenal.

Hofenhajm – Molde 0:2 (Uland Andersen 20, 95). Prvi meč 3:3. Dalje ide Molde.

Napoli – Granada 2:1 (Zielinski 3, Fabijan Ruiz 59 – Anhel Montoro 25). Prvi meč 0:2. Dalje ide Granada.

Rendžers – Antverpen 5:2 (Morelos 9, Paterson 46, Kent 55, Barišić 79. penal, Iten 92. penal – Rafaelov 32, Lamkel Ze 58). Prvi meč 4:3. Dalje ide Rendžers.

Šajhtjor – Makabi Tel Aviv 1:0 (Žunior Morael 67. penal). Prvi meč 2:0. Dalje ide Šahtjor.

Viljareal – Salcburg 2:1 (Džerard Moreno 40, 89. penal – Beriša 17). Prvi meč 2:0. Dalje ide Viljareal.

U sredu je plasman u osminu finala obezbedio Totenhem nakon nove ubedljive pobede nad ekipom Volfsbergera.

U četvrtak u terminu od 21 čas igraju se preostale revanš utakmice.