Liga mladih timova UEFA: Srbin Motika za preokret Bajerna protiv Barselone

Fudbal 08. dec 202119:21 0 komentara
picture Nemanja MOTIKA FC Bayern München II
Passion2Press/Markus Fischer/via Guliver

Junak utakmice mladih timova Bajerna i Barselona bio je član U19 reprezentacije Srbije Nemanja Motika. Bavarci su pobedili u Minhenu sa 3:2 nakon preokreta u režiji mladog Srbina.

Poveli su Katalonci sa 2:0 već nakon samo devet minuta igre, ali su mladi fudbaleri Bajerna uspeli da izjednače do kraja prvog poluvremena, a onda na startu drugih 45 minuta potpuno preokrenu rezultat.

Motika je postigao poslednja dva gola na meču, u 41. i 50. minutu. Bajern je stigao do prve pobede u u Ligi mladih timova UEFA.

Nemanja Motika je prošlog meseca odigrao tri utakmice za U 19 reprezentaciju Srbije u kvalifikacijama za Evropski šampionat za taj uzrast.

Nemanja je rođen u Berlinu, ima godinu dana mlađeg brata Nikolu, takođe člana mlađih selekcija Srbije. Njihov otac je iz okoline Sarajeva, a mama iz Vranja.