Liga nacija: Hrvati slavili u Kopenhagenu, Embape sprečio poraz Francuske u Beču

Čomeni Austria's Nicolas Seiwald in action with France's Aurelien Tchouameni and Boubacar Kamara UEFA Nations League - Group A - Austria v France
Izvor: REUTERS/Lisa Leutner

Fudbalske reprezentacije Austrije i Francuske igrale su nerešeno 1:1, dok je Hrvatska kao gost pobedila Dansku 1:0 u mečevima trećeg kola Grupe 1 Divizije A UEFA Lige nacija.

#related-news_0

Austrija je na „Ernst Hapel“ stadionu u Beču povela u 38. minutu posle akcije Marka Arnautovića. Fudbaler srpskog porekla poslao je loprtu na krilo do Štefana Lajnera, usledio je centaršut po zemlji i egzekucija Andreasa Vajmana.

Trikolori su mnogo bolje zaigrali u drugom poluvremenu. Ređale su se prilike i poluprilike da bi konačno Kilijan Embape izjednačio u 83. minutu.

Golgeter PSŽ-a mogao je samo par minuta kasnije da donese potpun preokret, ali je posle intervencije golmana Patrika Penca pogodio samo prečku.

Danska Hrvatska Liga nacija Denmark's Christian Eriksen in action with Croatia's Marcelo Brozovic UEFA Nations League - Group A - Denmark v Croatia
Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix via REUTERS (Eriksen i Brozović)

Danska je nakon dve startne pobede doživela prvi poraz, a Hrvatska stigla do prve pobede.

Na stadionu Parken u Kopenhagenu gostujući fudbaleri slavili su rezultatom 1:0.

Igrao se 70. minutu, akciju je započeo kapiten Modrić (ušao igru u drugom poluvremenu), Brozović je uputio centaršut u šesnaesterac Danaca, Kramarić je malo zakačio loptu, a Mario Pašalić je poslao iza leđa golmana Šmajhela.

U četvrtom kolu u ponedeljak Francuska dočekuje Hrvatsku, a Danska selekciju Austrije.

Po jedan meč odigran je u Divizijama B, C i D.

U okviru Divizije B Grupe 2 u Tirani je Albanija poražena sa 1:2 od selekcije Izraela.

U Diviziji C Grupa 3 Kazahstan je kao gost igrao nerešeno 1:1 sa Belorusijom. Poveo je golom Ajmbetova u 13. minutu. izjednačio je Vladislav Malkević u 83. Taj meč igran je na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadu.

U poslednjoj Diviziji D Andora je kao domaćin pobedila Lihtenštajn sa 2:1.