Liverpul nekako slomio odvažni Notingem Forest

Fudbal 20. mar 202220:53 0 komentara
Diogo Žota
Photo by Matthew Lewis/Getty Images

Fudbaleri Liverpula savladali su Notingem Forest na Siti graundu sa 1:0 (0:0) u četvrtfinalu FA kupa, a heroj Crvenih u duelu sa odvažnim domaćinom bio je Diogo Žota, koji je postigao gol u 79. minutu.

Crveni će se u polufinalu sastati sa Mančester sitijem, koji je izbacio Sautempton u gostima sa 4:1. U drugom polufinalu igraju Kristal Palas i Čelsi. Ti mečevi igraju se 16. aprila.

Od prvog minuta igralo se u visokom intenzitetu, Liverpul je uglavnom napadao, ali je stvorio samo jednu veliku šansu, i to posle greške Kolbaka u 28. minutu. Tada je Firmino imao situaciju jedan na jedan sa golmanom Horvatom, ali je pokušao da podbode loptu i da ga prebaci, a Horvat je lako odbranio.

Pritiskao je Liverpul, Klop je napravio i ofanzivne izmene, prevashodno uvođenjem Minamina, ali je Forest prvi stvorio veliku šansu, i to iz kontre u 76. minutu. Sa desne strane je centrirao Džonson, a Cinkernagel iz izvanredne pozicije šutira pored gola.

Aleks Okslejd-Čemberlen

Dva minuta kasnije Kostas Cimikas je centrirao sa leve strane, a Dijogo Žota je maestralno postavio nogu i zatresao mrežu svojim 16. golom u sezoni. Na ivici je ofsajda bio Portugalac, ali je posle pregleda snimka utvrđeno da gol ipak važi.

Nisu se predavali domaći i u 85. minutu je Jejts dobio savršenu loptu u prostor, ali je pokušao da obiđe Alisona i da iznudi jedanaesterac. Gledao se snimak, ali ničeg spornog nije bilo, jer penal nije postojao.

Ponovo je Jejts u 88. minutu bio u izglednoj situaciji, ali je preslabo šutirao glavom sa pet metara posle odličnog centaršuta Džonsona.

Posle reprezentativne pauze, Liverpul 2. aprila dočekuje Votford, a tri dana kasnije gostuju Benfiki u Lisabonu u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.