Liverpul ubedljiv protiv Arsenala na Enfildu

Fudbal 20. nov 202120:37 0 komentara
Clive Brunskill/Getty Images

U derbi duelu 12. kola Premijer Lige, na Enfildu je Liverpul sa ubedljivih 4:0 savladao Arsenal.

To je peta pobeda za Redse na poslednjih šest duela sa Tobdžijama, a gol-razlika je čak 19:5 u korist tima Jirgena Klopa.

Nakon što je Sadio Mane doneo prednost domaćima golom u 39. minutu, u nastavku je domaći tim postigao još tri gola.

Prvo je pogodio Diogo Žota (52.), nakon njega Salah na asistenciju Manea, a potom je rezervista Minamino postavio konačnih 4:0.

Liverpul je trenutno drugi na tabeli sa četiri boda manje od vodećeg Čelsija, Arsenal je peti.

Redsi su trenutno četvrti na tabeli, dok je Arsenal peti, sa dva boda manje.

U prvih 25 minuta oprezna igra obe ekipe, nismo videli nijednu ozbiljniju šansu. Konačno, u 29. minutu prilika za Liverpul, ali Ramsdejl je sačuvao svoju mrežu nakon šuta Tijaga.

Burno je bilo pored aut-linije, trener gostiju Arteta bunio se zbog grubog faula, ušao u sukob sa Jirgenom Klopom, oba trenera dobila su žute kartone.

Nova velika prilika za domaće, sjajni Ramsdejl je ovoga puta zaustavio šut Salaha.

Ulazi u seriju golman Arsenala, ovoga puta brani pokušaj Aleksander Arnolda iz daljine.

GOL! U 39. minutu, Mane sedmim golom u sezoni dovodi Liverpul u vođstvo.

Nakon centaršuta Aleksander Arnolda iz slobodnog udarca Između dvojice protivničkih igrača, glavom je smestio loptu u mrežu. Ramsdejl je nemoćan.

Nakon prvih 45 minuta rezultat je 1:0. Prva velika prilika u drugom poluvremenu, Okslejd Čemberlejn je šutirao pored gola.

Velika greška odbrane Arsenala, koju kažnjava Diogo Žota, i već je 2:0 za Liverpul.

Mohamed Salaha u 74. minut pogađa za ubedljivih 3:0. Asistent je Sadio Mane, a Egipćanin stiže do 16. gola na isto toliko mečeva u svim takmičenjima ove sezone.

Ubrzo i 4:0, rezervista Minamino tek što je ušao sa klupe, uspeva da postigne i četvrti gol za Redse.