LK: Roma odolela u Lesteru, Desers vodi Fejenord ka finalu

Fudbal 28. apr 202223:02 0 komentara
Roma, Lorenco Pelegrino
REUTERS/Craig Brough

Fudbaleri Lestera i Rome odigrali su 1:1 na "King Pauer" stadionu u prvoj utakmici polufilana Lige konferencije, dok je Fejenord pred svojim navijačima bio bolji od Olimpika iz Marseja 3:2.

Rimska „Vučica“ je bila u podređenom položaju na Ostrvu, ali je ekipa Žozea Murinja uspela da obezbedi odličan rezultat pred revanš na „Olimpiku“.

Roma je povela u 15. minutu pogotkom Lorenca Pelegrinija i značalki se branila sve do polovine drugog poluvremena kada je Đanluka Mansini autogolom postavio konačnih 1:1.

„Lisice“ su 60 odsto vremena imale posed lopte, čak 14 udaraca ka golu rivala (dva u okvir) u odnosu na četiri Rimljana, 11 kornera (Roma jedan)… ali Murinjova ekipa je uspela da ostvari ono po što je došla u Lester – da ne izgubi.

Fejenord je u goleadi na „De Kajpu“ pobedio Olimpik iz Marseja 3:2.

Holandski tim je posle samo 20 minuta igre vodio 2:0 pogocima Sirila Desersa i Luisa Sinistera, ali su gosti iz Francuske izdržali pritisak i do odlaska na odmor izjednačili rezultat.

Senegalac Bamba Dieng je u 28. minutu prepolovio prednost tima iz Roterdama, a 12 minuta kasnije Gerson je ućutkao prepun stadion za 2:2.

Tek što je počelo drugo poluvreme Fejenord je ponovo imao prednost. Raspoloženi 27-godišnji nigerijski napadač Desers je bio na pravom mestu i desetim golom u 11. meču u evropskim takmičenjima ove sezone svom timu minimalan, ali zlata vredan trijumf 3:2.

Olimpik je imao više udaraca u okvir gola od domaće ekipe (7-4), veći posed lopte (56-44%), čak 23 slobodnih udaraca…