LN: Sramota Hrvata u Osijeku

Fudbal 03. jun 202223:11 3 komentara
Marko Arnautović
REUTERS/Antonio Bronic

Loš start vicešampiona sveta Hrvatske u Ligi nacija. U prvom kolu Divizije A Grupe 1 Austrija je u Osijeku slavila 3:0.

Očigledno da su domaći fudbaleri bili umorniji od naporne sezone. Austrija je iskoristila svoje prilike i odlično startovala u elitnoj diviziji Lige nacija.

Ko zna kako bi sve izgledalo da u finišu prvog poluvremena Vatreni nisu primili gol. U 41. Marko Arnautović iskoristio je priliku, zatresao mrežu Hrvatske i odveo svoju ekipu sa prednošću na poluvreme.

To je Austrijancima dalo krila, pa su praktično sav posao završili pre isteka punog sata. Na 2:0 povisio je u 54. minutu Gregorič, a samo tri minuta kasnije Marsel Sabicer, koji je imao sezonu za zaborav i veliki motiv da pokaže ko je i šta je, potvrdio je pobedu.

U narednom kolu u utorak Austrija dočekuje Dansku, dok Hrvarska dočekuje Francusku, koja je takođe pretrpela poraz, od Danske 2:1.