Mančester junajted od 0:2 do boda protiv Lidsa

Fudbal 08. feb 202323:04 0 komentara
Guliver

Mančester junajted je posle 13 vezanih pobeda u svom takmičenjima na Old Trafordu, pred svojim navijačima ostao bez pobede, odigrao je samo nerešeno protiv Lidsa – 2:2.

Početak prvog i početak drugog poluvremena bili su kobni po Mančester junajted protiv Lidsa u odloženom meču osmog kola Premijer lige.

Već u 56. sekundi hladan tuš za veći deo navijača na Old Trafordu. Posle dodavanja Bamforda Njonto je preciznim udarcem savladao De Heu, za šok na startu.

Jeste posle toga ekipa Erika Ten Haga bila bolji rival, imala nekoliko prilika u prvom poluvremenu za izjednačenje. Najbolje, Garnaćo u 18. minutu posle sjajnog proigravanja Fernandeša, ali je mladi Brazilac bio zamalo neprecizan.

Potom, samo minut kasnije je sa 20-tak metara šutirao Sabicer, lopta je prohujala pored stative Lidsovog gola. Zatim, još jednom Garnaćo, ali je ponovo bio neprecizan.

Pet minuta kasnije Sabicer je imao još jednu šansu, ali je Meslije tada sjajno intervenisao. U finišu prvog poluvremena Junajted je imao mnogo sreće.

U 42. minutu oboren je u protivničkom šesnaestercu Njonto, kontakta je bilo, čak i kratke komunikacije sudije Hupera sa VAR sobom, ali jedanaesterca nije bilo. Potom, u sedmom minutu nadoknade još jednom je usledila intervencija VAR sobe, ali je prekršaj nad Samervilom bio koji santimetar izvan šesnaesterca.

Sve to ipak nije bilo dovoljno Junajtedu da bolje počne drugo poluvreme. Naprotiv, u 48. minutu posle prodora po levoj strani pokušao je u peterac da „zavrne“ loptu Samervil, ali je Varan nesrećno skrenuo u svoju mrežu – 0:2.

Ipak, u 63. minutu Crveni đavoli su se vratili u meč. Dalo je sjajno centrirao sa leve strane, Rašford je bio najviši u skoku, glavom je savladao Meslijea – 1:2. Samo dva minuta kasnije gosti su ponovo mogli do dva gola prednosti, ali je Aronson iz velike udaljenosti pogodio stativu.

Kazna za taj promašaj igrače Lidsa stigla je u 70. minutu. Nakon samo 11 minuta u igri reprezentativac Engleske Džejdon Sančo postigao je izjednačujući pogodak, za veliku radost i nadu navijača na Old Trafordu da njihovi ljubimci mogu i do potpunog preokreta. Imao je odličnu šansu u 87. minutu Rašford, ali je golman Lidsa uspeo da odbrani njegov udarac sa pet metara.